Reklama

Ivan Komarenko

Piosenka „Czarne oczy” była prawdziwym hitem w 2004 roku i jeszcze wiele lat później. Autor przeboju, Ivan Komarenko, zdobył wówczas wielką popularność. Aktualnie mniej mówi się o jego twórczości, a więcej o kontrowersyjnych wypowiedziach w mediach.
Ivan Komarenko - najważniejsze informacje
Ivan Komarenko /AKPA

Ivan Komarenko - najważniejsze informacje

  • Data urodzenia:

    12.04.1971

  • Miejsce urodzenia:

    Rudnogorsk

  • Kraj urodzenia:

    Rosja

Piosenka „Czarne oczy” była prawdziwym hitem w 2004 roku i jeszcze wiele lat później. Autor przeboju, Ivan Komarenko, zdobył wówczas wielką popularność. Aktualnie mniej mówi się o jego twórczości, a więcej o kontrowersyjnych wypowiedziach w mediach.

Trudne dzieciństwo Ivana Komarenko w Rosji

Ivan Komarenko urodził się 12.04.1971 r. w Rudnogorsku w Rosji. Jego matka ma korzenie rosyjsko-koreańskie, a ojciec gruzińskie. Komarenko wielokrotnie opowiadał, że pochodzi z biednej rodziny i mieszkał w trudnych warunkach. W domu nie było ogrzewania czy ciepłej wody. Dodatkowo wuj, który miał się nim zajmować pod nieobecność matki, stosował przemoc fizyczną. Jako nastolatek chciał rozwijać swój talent, więc zapisał się do Średniej Szkoły Muzycznej w Bracku. 

Przyjechał na pielgrzymkę i chciał zostać w Polsce

Kiedy w 1991 r. Ivan Komarenko przyjechał do Polski na pielgrzymkę Jana Pawła II, zapragnął zamieszkać w naszym kraju. Cel udało mu się zrealizować, studiował nawet polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Uczył się jednocześnie śpiewu i tańca nowoczesnego.

Ivan i Delfin i udział w programie Michała Wiśniewskiego

Od czasu przyjazdu do Polski Komarenko zastanawiał się, jak zaistnieć w show-biznesie. W 2002 r. dołączył do formacji muzycznej Ivan i Delfin, w której grali Wojciech Olszewski i Łukasz Lazer. Rosjanin został wokalistą i tekściarzem. W 2003 r. wystąpił w programie „Jestem jaki jestem”, gdzie Michał Wiśniewski zorganizował konkurs talentów „Drzwi do kariery”. Telewizyjne show dało mu ogromną popularność i nowe możliwości. 

Ivan i Delfin - "Czarne oczy"

W 2004 r. wraz z zespołem wydał debiutancki album „Ivan i Delfin”, który promowała piosenka „Czarne oczy”. Dzięki wpadającej w ucho melodii i chwytliwemu refrenowi utwór stał się radiowym przebojem, a także na stałe zagościł na polskich weselach. W 2005 r. muzycy reprezentowali Polskę podczas Eurowizji w Kijowie, jednak nie odnieśli sukcesu. Od 2004 roku Komarenko grał w „M jak miłość” rolę Saszy Maksymowicza. W 2006 r. zespół wydał album „Dwa żywioły”, a rok później wokalista odszedł z zespołu.

Komarenko w "Tańcu z Gwiazdami" i kariera solowa

Piosenkarz starał się jak najlepiej wykorzystać swoje przysłowiowe pięć minut. W 2007 roku wystąpił w programie „Taniec z gwiazdami”, dzięki głosom widzów zajął 2. miejsce, przegrywając z Krzysztofem Tyńcem. W 2010 r. wystąpił jeszcze w „Just the two of us. Tylko nas dwoje”, gdzie mógł zabłysnąć umiejętnościami wokalnymi u boku Pauliny Sykut-Jeżyny. W tym samym roku wydał solowy album „Tango Saute”, a cztery lata później „Sens życia”. W 2015 r. nagrał utwór „I chociaż ptaki odleciały” o wymowie antywojennej. Rok później ukazała się piosenka „Tak mówił papież” dedykowana Janowi Pawłowi II.

Ivan Komarenko vs pandemia

W 2020 r. w czasie pandemii koronawirusa zrobiło się o nim głośno ze względu na kontrowersyjne wypowiedzi krytykujące szczepienia. Opublikował też utwór „Kity i mity” podważający istnienie całej pandemii. 

Życie prywatne

W 2018 r. piosenkarz przyznał, że przechodził trudne chwile przez nadmiar pracy i życie pod presją, dlatego sięgnął po używki. W 2022 r. Komarenko opublikował post, w którym oznajmił, że postanowił powrócić do Rosji, gdzie przebywa jego rodzina. Jednocześnie podkreślił, że cześć jego bliskich mieszka na Ukrainie i będzie się o nich modlił.

Ivan Komarenko - Wiadomości