Reklama

Heidi Klum

Heidi Klum urodziła się 1 czerwca 1973 w Bergisch Gladbach. Jest niemiecką modelką i osobowością medialną. 
Heidi Klum - najważniejsze informacje
Heidi Klum wygląda zjawiskowo! /Donato Sardella/Getty Images for DUNDAS x REVOLVE /Getty Images

Heidi Klum - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  01.06.1973

 • Miejsce urodzenia:

  Bergisch Gladbach

 • Kraj urodzenia:

  Niemcy

 • Rodzina i związki:

  • Seal,
  • Tom Kaulitz
 • Zawód:

  model/ka

 • Produkcje:

  • "Seks w wielkim mieście",
  • "America's Got Talent"
Heidi Klum urodziła się 1 czerwca 1973 w Bergisch Gladbach. Jest niemiecką modelką i osobowością medialną. 

Życiorys

Jej rodzicami są Erna i Günther Klum. Matka modelki była fryzjerką, natomiast ojciec piastował stanowisko dyrektora w firmie kosmetycznej. Heidi marzyła o zostaniu projektantką mody, ale ostatecznie spróbowała swoich sił w modelingu. Ojciec modelki przez dekady był odpowiedzialny za jej interesy. W latach 90. założyli wspólnie firmę i od tamtej pory Günther asystował swojej sławnej córce we wszystkich projektach. Heidi ma brata Michaela, który mieszka w Niemczech. 

Kariera

W wieku 18 lat za namową przyjaciela wysłała swoje zdjęcia do pewnej agencji modelek. Było to strzałem w dziesiątkę, bo właśnie od tego momentu zaczęła swoją karierę. W 1992 roku wygrała konkurs organizowany przez magazyn „Petra” oraz agencję modelek z Nowego Jorku.

Początkowo karierę robiła w Paryżu i Monachium, a następnie przeniosła się do USA: początkowo mieszkała w Miami, a później w Nowym Jorku. W latach 1999-2010 była modelką Victoria’s Secret.

W 2002 roku wzięła udział w sesji zdjęciowej do kalendarza „Pirelli 2003”. Reklamowała markę Chanel, a także brała udział w sesjach dla magazynów takich jak „Elle”, „Vogue”, „Marie Claire” czy „Glamour”. W latach 1997-2010 była inspiracją dla Joanny Gair i „użyczyła” jej swojego ciała do body painting works. Napisała również wstęp do książki kobiety zatytułowany „Body Painting. Masterpieces”.

Spełniła również swoje marzenie z dzieciństwa i stała się projektantką. Zaprojektowała m.in. ubrania dla katalogu „Otto”, biżuterię dla marki Mouawad, obuwie dla Birkenstock. W 2009 roku z okazji 50. lecia produkcji lalki Barbie stała się jej ambasadorką. Rok później zaprojektowała ubrania dla kobiet w ciąży.

Heidi Klum spróbowała swoich sił również w aktorstwie. Na swoim koncie ma udział w kilku filmach i serialach, takich jak „Dwa w jednym”, „Ella zaklęta”, „Peter Sellers: Życie i śmierć” czy „Seks w wielkim mieście”. W latach 2013-2018 zasiadała również jako jurorka w programie „America’s Got Talent”.

Życie prywatne

Heidi Klum ma za sobą kilka nieudanych związków. W latach 1997-2002 była żoną Rica Pipina. Później związała się z Flaviem Briatore (włoski przedsiębiorca), z którym doczekała się córki Leni (ur. 2004). W latach 2005-2014 jej mężem był Seal (piosenkarz i kompozytor), były partner Tyry Banks. Małżeństwo wspólnie doczekało się trójki dzieci: Henry’ego (ur. 2005), Johana (ur. 2006) i Lou (ur. 2009), jednak po siedmiu latach ogłosiło separację. Ostatecznie rozwiedli się w październiku 2014 roku. Podobno powodem rozstania był wybuchowy charakter mężczyzny i zawodowe zobowiązania kobiety. W 2019 roku Heidi Klum ponownie stanęła na ślubnym kobiercu. Tym razem jej wybrankiem stał się młodszy o 16 lat gitarzysta zespołu „Tokio Hotel” Tom Kaulitz.

Heidi Klum - Wiadomości

Heidi Klum - Zdjęcia