Reklama

Ewelina Ruckgaber

Czwartek, 4 stycznia 2024 (21:54) Aktualizacja Czwartek, 4 stycznia 2024 (22:15)
Pochodząca z Warszawy Ewelina Ruckgaber to aktorka serialowa, znana z “Gliniarzy”, ale także wokalistka, która nagrała swój debiutancki utwór “Świata widzenie”. Jak wyglądały początki kariery gwiazdy? Czy serce Eweliny Ruckgaber jest zajęte, a może skupia się ona wyłącznie na budowaniu swojej kariery?
Ewelina Ruckgaber - najważniejsze informacje
Ewelina Ruckgaber /Podlecki /AKPA

Ewelina Ruckgaber - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  19.02.1986

 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

 

Początki kariery Eweliny Ruckgaber

Ewelina Ruckgaber urodziła się 19 lutego 1986 roku w Warszawie. Ma 170 cm wzrostu, a jej znak zodiaku to Ryby. Uczęszczała do Szkoły Podstawowej nr 32 im. Małego Powstańca w Warszawie. Jest absolwentką wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, którą ukończyła w 2013 roku.
Po raz pierwszy przed większą publicznością wystąpiła w 1994 roku w kabarecie "Hoża 41" w Domu Kultury Śródmieście w Warszawie. Od 1998 roku można było zobaczyć ją w warszawskim Teatrze Komedia, w musicalu “Król Maciuś I”.

Ewelina Ruckgaber w serialach

Na ekranach po raz pierwszy pojawiła się w 1999 roku jako Agata, w serialu emitowanym przez Telewizję Polską “Tata, a Marcin powiedział”. Następnie wystąpiła w kilkudziesięciu odcinkach serialu obyczajowego “Na Wspólnej”, gdzie wcieliła się w Sylwię Muszyńską.
Ponadto Ewelinę Ruckgaber oglądać można było także w serialu “Pierwsza Miłość” (2005 do 2006), w roku 2007 w sitcomie “Sex FM, a 2 lata później w serialu medycznym “Na sygnale”.

Ewelina Ruckgaber jako Natalii Nowak w “Gliniarzach” 

Największą sławę oraz rozpoznawalność Ewelinie Ruckgaber przyniosła jej rola aspirant sztabowej Natalii Nowak w serialu paradokumentalnym o tematyce kryminalnej “Gliniarze”, w którą wciela się od 2016 roku. Jej serialowymi partnerami byli Robert Barcz, Kuba Roguz, a chłopakiem Wojtek Żarski. Jako Natalia po raz ostatni pojawiła się w 411. odcinku serialu.
Niewiele osób wie, że w serialu “Gliniarze” w roli przyszłej teściowej bohaterki Natalii Nowak, występuje tak naprawdę jej prawdziwa mama - Ewa Ruckgaber. O tym w jaki sposób jej mama trafiła do produkcji, Ruckgaber opowiedziała w jednym z wywiadów - "Tak prawdę mówiąc to był przypadek, że moja mama dostała rolę w serialu. Pewnego dnia obudziłam się i myślę... kurcze... nigdy nie miałam okazji zagrać z moją mamą, mimo że zdarzyło jej się grać w kilku produkcjach (“Malanowski i Partnerz”, “Sędzia Anna Maria Wesołowska”). Pomyślałam - skoro wiem, że na horyzoncie jest rola mojej teściowej, z którą mam mieć fajny kontakt, to może zagrałaby ją właśnie moja mama? To był taki luźny pomysł, ale zadzwoniłam do niej i zapytałam, co ona na to. Nie spodziewałam się, aż takiej radości z jej strony, ale uświadomiło mi to, że to chyba najlepszy wybór".

Kariera muzyczna Ewelinay Ruckgaber

Ewelina Ruckgaber jest także wokalistką w górnośląskiej grupie kabaretowej i muzycznej “Kapela ze Śląska im. Józefa Poloka”. Wspólnie z kapelą nagrała takie piosenki jak: „O młodej wdowie”, czy „Ślonzoczki”. 14 stycznia 2018 roku w serwisie YouTube Ewelina Ruckgaber opublikowała swój debiutancki utwór “Świata Widzenie”.

Miłość na planie serialu “Gliniarze”

Okazuje się, iż poza uwielbianą rolą Natalii Nowak w serialu “Gliniarze”, Ewelina Ruckgaber zyskała także prawdziwą miłość. W 2018 roku na planie poznała aktora Łukasza Strzałkę, z którym się związała. Ewelina i Łukasz traktują swój związek bardzo poważnie. Początkowo para ukrywała związek, jednak ostatecznie ogłosili światu swoje zaangażowanie. 

Udział w programie “Twoja twarz brzmi znajomo”

Ewelina Ruckgaber w 2019 roku podjęła się wyzwania, jakim było uczestnictwo w 12. edycji programu rozrywkowego, emitowanego przez telewizję Polsat - „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Aktorka w jednym z wywiadów promujących kolejną edycję programu, wspominała - “Zawsze świetnie przygotowywało mi się zamiany płci. Czułam się w tym najbardziej bezpiecznie. Jak byłam kobietą, to zawsze chciałam wypaść jak najlepiej. Ale jak coś położyłam jako facet, to nie byłam ja, tylko płeć przeciwna.

Ewelina Ruckgaber - Wiadomości

Ewelina Ruckgaber - Zdjęcia

Ewelina Ruckgaber - Wideo