Reklama

Ewelina Flinta

Piątek, 17 maja 2024 (13:45)
Ewelina Flinta urodziła się 24 października 1979 w Lubsku. Jest polską piosenkarką wykonująca muzykę z pogranicza popu, rocka i pop-rocka. Była uczestniczką programu “Idol”, w którym zajęła drugie miejsce.
Ewelina Flinta - najważniejsze informacje
Ewelina Flinta /AKPA

Ewelina Flinta - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  24.10.1979

 • Miejsce urodzenia:

  Lubsko

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Zawód:

  wokalista/ka

 • Produkcje:

Początki kariery Eweliny Flinty

Ewelina Flinta karierę muzyczną zaczynała w zespołach rockowych.W 1995 roku dołączyła do zespołu “Alioth”. W latach 1996 i 1997 zajęła pierwsze miejsce na “Festiwalu Piosenki Użytkowej” w Lubsku, gdzie zaśpiewała kolejno piosenki: “Piece of My Heart” Janis Joplin i “Ironic” Alanis Morissette.  

Ewelina Flinta - kariera

Flinta występowała z zespołem “Dobre Piwo”, a następnie z zespołem ”Surprise”. W latach 2001 - 2002 była związana z Teatrem “Studio Buffo”, wzięła udział w spektaklach: “Grosik”, “Przeżyj to sam”, “Ukochany kraj” czy „Metro”.

Ewelina Flinta w programie Idol

W 2002 roku zgłosiła się na przesłuchania do programu telewizyjnego “Idol”, który był emitowany przez telewizję Polsat. Dotarła w nim do finału, gdzie zajęła drugie miejsce. Później z pozostałymi finalistami “Idola” podczas koncertu w sopockiej Operze Leśnej odebrała złotą płytę za album “Idol Top 10”, zawierający jej interpretację utworu “Aquarius” z musicalu “Hair” oraz singel “Może się wydawać” zaśpiewany przez finalistów programu.

Kariera po Idolu 

Jej debiutancki album “Przeznaczenie” miał premierę 25 kwietnia 2003, promował go singiel “Żałuję”, który długo utrzymywał się na topie list przebojów i stał się jedną z najpopularniejszych piosenek roku. Na płycie znalazło się 14 utworów, w tym cover “Respect” Arethy Franklin oraz utwór „Nadzieja” nagrany wspólnie z Arturem Gadowskim. W kwietniu 2004 odebrała statuetkę w kategorii “Artystka roku” na gali wręczenia nagród “Eska Music Awards”. W jej dorobku również nagroda “Mikrofon Popcornu” w kategorii “Wokalistka roku”. W Opolu dostała nagrodę “Superjedynki” w kategorii “Wokalistka roku” podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej.
W lutym 2005 roku razem z innymi polskimi artystami wzięła udział w nagraniu piosenki „Pokonamy fale”. 21 marca 2005 roku wokalistka wydała swój drugi album “Nie znasz mnie”, który promował singiel o tym samym tytule. Na krążku znaleźć można 15 utworów.
Wokalistka ma na swoim koncie nie tylko działalność muzyczną. Ewelina Flinta chętnie udziela się w akcjach charytatywnych. Kilkakrotnie brała udział w koncertach “I Ty możesz zostać św. Mikołajem” i “Podziel się Posiłkiem”. Jest zaangażowana w pomoc Fundacji “Mam Marzenie”, oraz Fundacji Anny Dymnej “Mimo wszystko”.
Piosenkarka zagrała Kopciuszka w kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom” w 2007 na scenie Teatru Narodowego. 9 marca 2009 roku w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie otrzymała medal św. Brata Alberta za pomoc charytatywną na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Flinta chętnie wspiera także akcje związane z ekologią.
Jesienią 2023 roku Ewelina Flinta wzięła udział w 19. edycji programu “Twoja twarz brzmi znajomo”.  

Życie prywatne Eweliny Flinty

Wokalistka bardzo mocno broni swojego życia prywatnego. Jakiś czas temu wyszła jednak na światło dziennie wiadomość, że Ewelina Flinta związana była z basistą Radosławem Zagajewskim. Tych informacji nigdy nie potwierdziła artystka, nie wiadomo też czy nadal są parą. Gwiazda spotykała się kiedyś także z Arturem Chmielewskim.

Ewelina Flinta - Wiadomości

Ewelina Flinta - Zdjęcia