Reklama

Dorota Chotecka

Dorota Chotecka jest polską aktorką znaną z seriali „Miodowe Lata” i „Ranczo”. Poza udaną karierą zawodową cieszy się także rodzinnym szczęściem – jednak nie zawsze tak było. Jakie są kulisy życia Doroty Choteckiej?
Dorota Chotecka - najważniejsze informacje
Dorota Chotecka /Tricolors /East News

Dorota Chotecka - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  15.03.1966

 • Miejsce urodzenia:

  Radom

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • Radosław Pazura
 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

Dorota Chotecka jest polską aktorką znaną z seriali „Miodowe Lata” i „Ranczo”. Poza udaną karierą zawodową cieszy się także rodzinnym szczęściem – jednak nie zawsze tak było. Jakie są kulisy życia Doroty Choteckiej?

Dzieciństwo i młodość

Dorota Chotecka urodziła się 15.03.1966 r. w Radomiu. Jako czterolatka straciła ojca, a jej matka ponownie wyszła za mąż. Aktorka wspomina po latach, że bardzo brakowało jej biologicznego taty, a z ojczymem nie udało się nawiązać tak głębokiej więzi, jakby tego chciała. Żyła w skromnych warunkach – wychowywała się w małym mieszkaniu w bloku, od najmłodszych lat uczyła się wypełniania domowych obowiązków. Po skończeniu liceum zdecydowała, że pójdzie na studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi, które ukończyła 1993 roku.

Kariera

Debiutowała na dużym ekranie „Pożegnaniem z Marią” w 1993 roku. Wystąpiła w kilku filmach, a najważniejsze z nich to: „Nic śmiesznego” (1995), „Dzień świra” (2002), „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” (2006).

Chotecka najbardziej znana jest szerszej publiczności z serialowych ról. Pierwszym większym wyzwaniem na tym polu był występ w „13 posterunku” – popularnym sitcomie z lat 90. XX w. Aktorka wykreowała tam postać rudowłosej Joli i występowała u boku takich gwiazd jak Marek Perepeczko, Agnieszka Włodarczyk, Cezary Pazura. Kolejną głośną produkcją były „Miodowe Lata” (1998-2004), których fabuła opowiada o perypetiach dwóch małżeństw żyjących w warszawskiej kamienicy. Chotecka wcieliła się w rolę Danuty, żywiołowej żony Tadeusza Norka, za którą pokochała ją publiczność. Kolejnym kultowym serialem, w jakim wystąpiła, jest „Ranczo” – jego akcja rozgrywa się na polskiej wsi, gdzie czas się zatrzymał. Od 2004 roku grała w nim postać Krystyny Więcławskiej – właścicielki sklepu, która wie o wszystkim, co dzieje się w Wilkowyjach. 

Chotecka zagrała też w innych serialach telewizyjnych, jak np.: „M jak miłość”, „Barwy Szczęścia”, „Halo, Hans”, „Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście”. Ponadto aktorka użyczyła głosu postaciom w kilku produkcjach animowanych: „Beavis i Butt-head”, „Spider man”, „Ekspres polarny”, „Siostry wampirki”. W 2016 roku pojawiła się w „Tańcu z gwiazdami”, a później była prezenterką w Polsat Café i prowadziła programy „Baby room”, „Fabryka urody”, „Stylowe spotkania Gali”.

Rodzina i związki

Dorota Chotecka przez długie lata była związana z jednym mężczyzną – Radosławem Pazurą. Poznali się jeszcze na studiach, a ich miłość można określić taką od pierwszego wejrzenia. Radosław Pazura zakochał się po uszy w starszej koleżance. Przez długie lata pozostawali w nieformalnym związku, dla aktorki to kariera była na pierwszym miejscu. Jak przyznaje w wywiadach, wszystko zmieniło się w 2003 roku – ukochany ledwo przeżył wypadek samochodowy. Para postanowiła wtedy przewartościować swoje życie, pobrali się w tym samym roku, a także rozpoczęli starania o dziecko. To była trudna droga, jednak w 2007 roku udało się – na świat przyszła ich córka Klara Maria. 

Dorota Chotecka - Wiadomości

Dorota Chotecka - Zdjęcia

Dorota Chotecka - Wideo