Reklama

Agata Rubik

Najpierw stanęła u progu kariery w modelingu, zmieniła jednak pomysł na życie, bo poznała wielką miłość. Jaka jest historia Agaty Rubik i jej związku z Piotrem Rubikiem? 
Agata Rubik - najważniejsze informacje
Agata Rubik /Artur Zawadzki/Reporter/ TRICOLORS /East News

Agata Rubik - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  12.12.1986

 • Miejsce urodzenia:

  Wrocław

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  celebryta/ka

Najpierw stanęła u progu kariery w modelingu, zmieniła jednak pomysł na życie, bo poznała wielką miłość. Jaka jest historia Agaty Rubik i jej związku z Piotrem Rubikiem? 

Dzieciństwo i młodość

Agata Rubik urodziła się 12 grudnia 1986 roku we Wrocławiu. Studiowała dziennikarstwo na Dolnośląskiej Szkole Wyższej, zdobywając dyplom z wyróżnieniem. Równolegle z uczęszczaniem na uczelnię Agata Rubik próbowała swoich sił w modelingu i aktorstwie. Wzięła udział w konkursie piękności i w 2004 r. zdobyła tytuł Miss Dolnego Śląska. 

W tym samym roku zadebiutowała przed kamerą – jako Młoda w sensacyjnym kryminale „Rh+”. Było to jedyne zrealizowane wystąpienie jako aktorki. Sama gwiazda zdradziła, że po tym debiucie zaproponowano jej rolę w serialu, którą odrzuciła ze względu na kolejny konkurs piękności. 

Rubik zdobyła tytuł II wicemiss Polonia w 2005 r. Konkurs okazał się przełomem również w jej życiu prywatnym. Wówczas poznała przyszłego męża, Piotr Rubika. 

Kariera

Obecność Agaty Rubik w mediach wiąże się głównie z jej rolą u boku męża. Zagrała w teledyskach do utworów Piotra Rubika „Psalm dla ciebie” i „Strażnik raju”. Sporadycznie pojawiają się razem w różnych produkcjach telewizyjnych. W 2021 r. małżeństwo wzięło udział w programie „Power Couple”, w którym kilka par celebrytów zamieszkało na kilka tygodni w jednej willi i podejmowało się różnych zadań mających udowodnić, jak dobrze się znają i jak mocna jest ich więź. 

Gwiazda aktywnie prowadzi konto na Instagramie, gdzie dzieli się zdjęciami i filmikami prezentującymi życie rodzinne i podróże. Działalność na tej platformie społecznościowej jest zresztą głównym źródłem zarobku Agaty Rubik, co sama zadeklarowała w jednym z odcinków Q&A (czyli „pytań i odpowiedzi”, gdzie autorka konta odpowiada na kwestie zadawane jej bezpośrednio przez obserwujących). 

Rodzina i związek z Piotrem Rubikiem

Piotr Rubik jest popularnym muzykiem i kompozytorem. Wybranek Agaty Rubik jest starszy od niej o 19 lat. Mimo tego związek przetrwał próbę czasu. W 2008 r. para wzięła ślub kościelny. Uroczystości otoczone były wielką tajemnicą, którą zakochani odsłonili światu jakiś czas później za pośrednictwem magazynu „Viva!”. Okazało się, że pismo wykupiło prawo do relacji ze ślubu na wyłączność. 

Małżeństwo Rubików uchodzi za jedno z najzgodniejszych w polskim show-biznesie. Para ma dwie córki – Helenę urodzoną w 2009 r. i Alicję, która przyszła na świat w 2013 r.

Agata Rubik - Wiadomości

Agata Rubik - Zdjęcia

Agata Rubik - Wideo