Reklama

Adam Zdrójkowski

Środa, 7 września 2022 (13:33) Aktualizacja Piątek, 18 sierpnia 2023 (14:29)
Adam Zdrójkowski to polski aktor i prezenter telewizyjny, który urodził się 29 maja 2000 roku w Warszawie. Znany jest przede wszystkim z roli Kuby Boskiego w serialu “Rodzinka.pl”, jednak jego kariera zaczęła się wcześniej, od udziału Adama w reklamach telewizyjnych. Burzliwe życie prywatne i związek z Wiktorią Gąsiewską sprawił, że o aktorze zaczęło być głośno, nie tylko z powodu jego dorobku aktorskiego.
Adam Zdrójkowski - najważniejsze informacje
Adam Zdrójkowski na 30-leciu Polsatu /Artur Zawadzki/REPORTER /Reporter

Adam Zdrójkowski - najważniejsze informacje

Dzieciństwo i początki kariery Adama Zdrójkowskiego

Adam Zdrójkowski jest synem Edyty i Dariusza Zdrójkowskich. Artysta ma brata bliźniaka Jakuba Zdrójkowskiego, który także jest aktorem. Od najmłodszych lat rodzice zgłaszali obu chłopców do castingów do seriali, filmów i reklam. Całą rodzinę można było zobaczyć w 2003 roku w polskim teleturnieju “Chwila prawdy”.
Początki kariery Zdrójkowskiego to rola Pawełka w serialu Polsatu “Rodzina zastępcza”, w którym debiutował w 2009 roku. W latach od 2011 do 2020 wcielał się w postać Kuby Boskiego w serialu TVP2 “Rodzinka.pl”. Jak do tej pory rola ta zapewniła mu największą rozpoznawalność.
W 2019 roku aktor poinformował, że podjął decyzję o nieprzystąpieniu do matury. Było to spowodowane chęcią skupienia się na karierze. Dla wielu osób była to dość szokująca informacja, jednak pokazała, jaką determinację ma młody artysta i jak poważnie traktuje swój zawód.

W jakich filmach zagrał Adam Zdrójkowski?

Mimo braku wykształcenia w kierunku aktorstwa, Adam Zdrójkowski rozwija swoją karierę. Ma ogromny talent, a charyzma pozwala łatwo nawiązywać kontakty, dzięki czemu zyskał sporą popularność i uznanie wśród kolegów z zawodu. Aktor ma za sobą już debiuty nie tylko w serialach i filmach, a także w programach telewizyjnych.
Aktora można też zobaczyć w takich filmach, jak:
●      “Ciacho” - Adam zagrał tam Antosia, film wszedł do kin w 2010 roku;
●      “Być jak Kazimierz Deyna” - film z 2012 roku, aktor wcielił się w rolę ministranta;
●      “Futro z misia” - tutaj możemy zobaczyć gwiazdę w roli syna Janusza, ekranizacja z 2019 roku;
●      “Ostatni komers” - film z 2020 roku, opowiadający o młodzieży kończącej naukę w gimnazjum, która planuje ostatnią imprezę, Adam wciela się w “Kowala”;
●      “Furioza” - rok 2022, aktor gra dealera;
●      “Święta inaczej” - film z 2022 roku, artysta wciela się w postać Szymona, ekranizacja opowiada o tym jak można mieć dość tradycji i chcieć coś zrobić inaczej;
●      “Krime Story. Love Story” - również 2022 rok, rola Adama - “Kicia”, film opowiada o złodziejaszku i jego przyjacielu, którzy zamierzają okraść bogatego biznesmena, sprawy przybierają jednak nieprzewidywalny obrót.

Udział w programach telewizyjnych i reklamach

Adam wystąpił w kilku znanych programach telewizyjnych. W 2016 brał udział w programie rozrywkowym Polsatu “Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. W roku 2018 został jednym z prowadzących talent show programu TVP2 “The Voice Kids”, a razem z Wiktorią Gąsiewską wziął udział w jednym z odcinków talk-show “The Story of My Life. Historia naszego życia”.
W 2019 roku aktor współprowadził program “The Voice of Poland”. W tym samym roku w parze z aktorką Wiktorią Gąsiewską wziął udział i zwyciężył w pierwszej edycji programu TVP2 “Dance Dance Dance”. W 2021 roku uczestniczył w 15. edycji programu rozrywkowego emitowanego przez telewizję Polsat “Twoja twarz brzmi znajomo”. Adam dotarł w nim aż do finału, w którym zajął trzecie miejsce.
Ciekawostką jest, że Zdrójkowski ma na swoim koncie występ w kilku kampaniach reklamowych. Były to reklamy sieci supermarketów, przypraw kulinarnych, sieci telefonii komórkowej, a także napojów gazowanych. 

Adam i brat bliźniak Jakub

Bliźniacy Adam i Jakub Zdrójkowscy są jednymi z bardziej rozpoznawalnych rodzeństw w polskim show-biznesie, jednak ich relacja to pasmo nieporozumień i jedna wielka rywalizacja. Każdy z nich chciał być tym bardziej znanym i rozpoznawalnym. Bracia posiadają wybuchowe charaktery, jednak jak wynika z medialnych doniesień, w końcu udało im się pogodzić.

Związek Adam Zdrójkowskiego i Wiktorii Gąsiewskiej 

W latach 2017-2021 Adam Zdrójkowski pozostawał w nieformalnym związku z aktorką Wiktorią Gąsiewską. Poznali się na planie serialu “Rodzinka.pl”. Para miała plany iść razem na studia, jednak finalnie do tego nie doszło. Rozstanie było głośne i burzliwe, jednak obecnie wszystko sobie wyjaśnili i nie mają w stosunku do siebie negatywnych emocji.
W jednym z wywiadów na wiosnę 2023 roku aktor zapytany, czy ma nową dziewczynę, odpowiedział tajemniczo, że randkuje, ale może tylko z jedną osobą. Jego była dziewczyna Wiktoria ma już nowego partnera, fani czekają więc na więcej informacji na temat życia uczuciowego Adama Zdrójkowskiego.

Zdrójkowski z ojcem w “Azja Express” 

W 2023 roku aktor wraz ze swoim ojcem Dariuszem wystąpili 3. edycji programu telewizyjnego “Azja Express”. Program polegał na podróżowaniu przez różne kraje za 1 dolara na osobę dziennie, uczestnicy nie mają własnego środka transportu, ani miejsca do spania. Muszą przy tym wykonywać zadania i zdani są na ludzi mieszkających w danych miejscach. Para Zdrójkowskich odpadała z programu tuż przed finałem.

Adam Zdrójkowski - Wiadomości

Adam Zdrójkowski - Zdjęcia

Adam Zdrójkowski - Wideo