Reklama
Reklama

Wiemy, gdzie mieszka Irena Santor. Już nie przebywa w Skolimowie

Irena Santor (87 l.) to piosenkarka z najczystszym głosem polskiej estrady. Jest wykonawczynią przebojów takich jak: „Już nie ma dzikich plaż”, „Embarras”, czy „Powrócisz tu”. Jako pierwsza artystka sceniczna w Polsce została uhonorowana doktoratem honoris causa. Co teraz dzieje się z piosenkarką? Gdzie mieszka?

Kiedy ukochany Ireny Santor zachorował, ona chciała być razem z nim, dlatego oboje zamieszkali w domu opieki w Skolimowie. Chociaż bardzo troszczyli się tam o artystkę, ta coraz częściej rozmyślała o powrocie do domu. 

Mieszkanie Ireny Santor


Irena Santor w 2018 roku przeniosła się ze swoim wieloletnim partnerem Zbigniewem Korpolewskim do domu opieki w Skolimowie po tym, jak ich obojga zaczęły nękać problemy zdrowotne.

Reklama

- Tu jest wspaniale. Personel jest bardzo serdeczny, a kuchnia uwodzi smakiem - mówiła Irena Santor o pobycie w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie.

Gwiazda musiała wtedy odwołać część koncertów i mówiono, że straciła głos. Nie było jej łatwo, a do tego okazało się, że jej partner jest ciężko chory.

Po śmierci męża Irena Santor postanowiła z powrotem przeprowadzić się do swojego mieszkania w Warszawie. Wbrew medialnym doniesieniom, jej decyzja nie była podyktowana "ucieczką" od wspomnień.

- Mąż zmarł w listopadzie. Po pogrzebie, na początku grudnia, przeprowadziłam się z powrotem do Warszawy. To jest moje stałe mieszkanie. Mieszkałam z mężem w Nadarzynie, bo tam miał swój domek. Potem, jak wszystko się zmieniło, bo miał operację i po operacji wymagał opieki, to się znaleźliśmy w Skolimowie, właśnie z tego powodu. Kiedy odszedł, nie miałam powodu mieszkać w Skolimowie - zdradziła w rozmowie z "Plejadą".

Na temat wyglądu mieszkania niestety niewiele wiadomo, ponieważ artystka nie prowadzi własnych mediów społecznościowych.

Irena Santor - kim jest? Kariera, życie prywatne


Irena Santor urodziła się 9 grudnia 1934 roku w Papowie Biskupim. Już w szkole zawodowej nauczycielki zachęciły ją do śpiewania. Swoją karierę muzyczną rozpoczęła, mając zaledwie 17 lat. Artystka nie musiała długo czekać na pierwsze owacje. Cały świat pokochał jej głos, a ona występowała na największych scenach. Od 1951 roku śpiewała w Zespole Pieśni i Tańca "Mazowsze", z którego odeszła osiem lat później, by rozpocząć karierę solową.

Zadebiutowała także na rynku fotograficznym, wydając gramofonowe pocztówki muzyczne.

Irena Santor była zamężna ze Stanisławem Santorem. Poznali się podczas pracy w "Mazowszu". Potem doszło do ich rozwodu, jednak para pozostała w przyjacielskich stosunkach. Później była w wieloletnim związku ze wcześniej wspomnianym Zbigniewem Korpolewskim.

Czy Irena Santor pokaże nam swoje lokum w Warszawie? Liczymy, że jeszcze będzie nam dane zobaczyć jej oazę.

Zobacz też:

Irena Santor traci fanów. "Nie zaczepiają mnie..."

Irena Santor: Oskarżono ją o współudział w morderstwie! Sprawa trafiła nawet do sądu...

Nie tylko Gardias. Te gwiazdy też mierzyły się z rakiem piersi

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Irena Santor
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy