Reklama
Reklama

​Ile TVP płaci Danucie Holeckiej? Odkrywamy majątek prezenterki

Danuta Holecka (54 l.) od wielu lat jest związana z TVP. Od 2019 r. pełni funkcję szefowej "Wiadomości". Jej zarobki elektryzują społeczeństwo, które przypuszcza, że wierność stacji musi być sowicie wynagradzana. Czy pensja prezenterki rzeczywiście jest tak astronomiczna?

Studentka w telewizji publicznej. Jak przebiegała kariera Danuty Holeckiej?

Danuta Holecka pochodzi z Lidzbarka Warmińskiego. Po ukończeniu szkoły średniej przeniosła się do Warszawy, gdzie rozpoczęła studia na wydziale ekonomii w Szkole Głównej Handlowej. Wiązała swoją przyszłość z tym zawodem, jednak jej losy potoczyły się zupełnie inaczej.

Wygrana w konkursie zmieniła jej losy i na stałe związała się z mediami. Jako prowadząca główne wydanie "Wiadomości" zadebiutowała w 1997 r. Pojawiała się w tej roli coraz częściej, aby na stałe objąć funkcję w 2016 r. Jest postrzegana jako jedna z najważniejszych osób zatrudnionych w telewizji publicznej, a o jej przychylność zabiega partia rządząca.

Reklama

Ile kosztuje wierność stacji?

W świecie mediów zmiana pracodawcy jest czymś powszechnym. Wielu prezenterów co kilka lat przenosi się do innej stacji. Z pewnością głównym  kryterium w takich sytuacjach są warunki finansowe. Jednak Danuta Holecka pozostaje wierna ekipie TVP. Od wielu lat cieszy się przychylnością prezesa i ma wynegocjowane świetne warunki zatrudnienia. Można przypuszczać, że jest na tyle dobrze opłacana, że stacja może być pewna jej lojalności. Od lat zresztą mocno się z nią utożsamia. Na Twitterze zamieściła jakiś czas temu zachęcający post:

Już wcześniej twarz "Wiadomości" zarabiała bardzo dobrze, a na początku 2022 r. dostała jeszcze solidną podwyżkę! Podobno jej pensja wzrosła nawet o kilkanaście procent.

Zarząd TVP od dawna wzbrania się przed ujawnieniem zarobków swoich pracowników. Można jednak przypuszczać, że Danuta Holecka zarabia najlepiej z całej tamtejszej ekipy, a biorąc pod uwagę kwoty obowiązujące w tej branży, z pewnością nie jest to mniej niż 50 tys. zł. To tylko płaca zasadnicza! Jako kierująca głównym wydaniem "Wiadomości" na pewno otrzymuje liczne premie i dodatki. Ma też osobne wpływy za wystąpienia w innych stacjach i programach. Po zsumowaniu z pewnością jest to pokaźna kwota.

Danuta Holecka niewątpliwie jest oddana swojemu pracodawcy i w wypowiedziach pozytywnie przedstawia rolę, jaką TVP odgrywa w polskiej rzeczywistości. W wywiadzie dla tygodnika "Do Rzeczy" powiedziała:

Skąd jeszcze ma pieniądze Danuta Holecka?

Holecka nieźle zarabia jako prezenterka, ale jej majątek to nie tylko wpływy z TVP. Jest żoną znanego warszawskiego przedsiębiorcy. Ślub wzięli, gdy Danuta miała zaledwie 23 lata. Co ciekawe, jest jego drugą żoną - gdy się pobierali, jej narzeczony był już po rozwodzie. Jako propagatorka tradycyjnych wartości prezenterka wiele razy publicznie krytykowała rozwody.

Mąż Holeckiej jest właścicielem kilku prywatnych parkingów w najlepszych lokalizacjach w stolicy. Biorąc pod uwagę, jak trudno zaparkować w centrum, można przypuszczać, że jest to dochodowy biznes.

Jawne zarobki szefowej "Wiadomości"

Siła medialnego przekazu od dawna jest narzędziem politycznym. Dlatego też zarobki Danuty Holeckiej, która prowadzi główne wydanie dziennika TVP oraz zarządza tamtejszym zespołem, budzą duże emocje. Dziennikarka wielokrotnie zabierała głos w kluczowych dla kraju kwestiach, opowiadając się po stronie partii rządzącej.

Z tego powodu opozycja mocno walczy o ujawnienie zarobków Holeckiej. Czy można zakładać, że przelewy na jej konto są tak duże, że zawsze będzie lojalna wobec partii rządzącej?

***

Zobacz także:

Prawda o Danucie Holeckiej. Jej wykształcenie zaskakuje

Metamorfoza Danuty Holeckiej. Nowa fryzura odjęła jej lat

Danuta Holecka w końcu się doczekała! Zaskakujące wieści płyną z TVP!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Danuta Holecka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama