Reklama
Reklama

Dom na wsi, apartament w stolicy i luksusowe auto. Ile zarabia Andrzej Piaseczny?

Andrzej Piaseczny (51 l.) ma spory dorobek artystyczny i cały czas pracuje – to rozchwytywany muzyk, który oprócz koncertowania udziela się w wielu programach telewizyjnych. Ile zarabia wokalista i jakim dysponuje majątkiem?

Andrzej Piaseczny, znany także jako Piasek, to jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów. Swoją karierę rozpoczął w 1992 r. z zespołem Mafia (posłuchaj!), a po 5 latach postawił na karierę solową, co bardzo mu się opłaciło.

Muzyk zdobył ogromne uznanie słuchaczy, został doceniony jako aktor (za udział w serialu "Złotopolscy") i wylansował wiele przebojów, m.in. "Prawie do nieba", "Chodź, przytul, przebacz" czy "Śniadanie do łóżka". Był kapitanem drużyny w show "Bitwa na głosy", a także trenerem w kilku edycjach "The Voice of Poland" oraz "The Voice Senior". Aktualnie jest jurorem "Tańca z gwiazdami"

Reklama

.

Andrzej Piaseczny - przychody z koncertów i udziałów w telewizyjnych formatach

Media jeszcze w 2017 r. donosiły, że Piasek za jeden koncert dostaje co najmniej 38 tys. zł. Biorąc pod uwagę upływ czasu, zarobki gwiazdy obecnie są z pewnością wyższe. Choć muzyk robi sobie przerwy od koncertowania, w niektórych miesiącach występuje więcej niż 10 razy, co daje pokaźną sumę około 400 tys. zł. Na jego konto regularnie wpływają także tantiemy, jakie uzyskuje od swoich przebojów odtwarzanych w stacjach radiowych.

W 2015 r. jeden z portali podliczał zarobki gwiazd biorących udział w formacie "The Voice of Poland" i ustalił, że wokalista otrzymywał 9 tys. zł za odcinek. W 2017 r. "Fakt" dotarł do informacji, że Piaseczny za cały projekt "The Voice of Poland" zainkasował 180 tys. zł! W sumie był trenerem 4 razy, więc wzbogacił się o co najmniej 500 tys. zł.

Nie wiadomo, ile muzyk zarobił jako trener wokalny w "The Voice Senior", ale w mediach krążyły informacje dotyczące Maryli Rodowicz (76 l.), która podobno za jeden odcinek otrzymywała najwyższą kwotę - 15 tys. zł. Zakładając, że Piaseczny inkasował wtedy 10 tys., można łatwo obliczyć, że zarobił około 100 tys. zł za jeden projekt, a trenerem był dwukrotnie.

Zarobki za funkcję jurora w show "Taniec z gwiazdami" też wzbogaciły artystę o pokaźną sumkę. Umiejętności taneczne celebrytów oceniał w dwóch edycjach i choć nie ujawniono wynagrodzenia, jakie otrzymuje za każdy odcinek, spekuluje się, że to co najmniej 10-15 tys. zł.

Andrzej Piaseczny - majątek gwiazdy

Andrzej Piaseczny przez wiele lat skrzętnie ukrywał swoje życie prywatne. W 2021 r. wyszedł z cienia, przyznając, że jest homoseksualistą. Od blasku fleszy odpoczywa w swoim domu we wsi Oblęgór, u podnóża Gór Świętokrzyskich. Mieszka w nim ze swoją mamą Alicją.

Wielu fanom udało się zobaczyć, że to ogromna posiadłość, zaopatrywana w energię z odnawialnych źródeł. Artysta wziął udział w programie "Starsza pani musi fiknąć" oraz był gościem "Uwagi!" TVN, w którym pokazał widzom, jak mieszka. Dom zbudował za gotówkę, o czym wspominał w jednym z wywiadów dla magazynu "Viva":

"Na pierwszy dom, który sobie budowałem, faktycznie musiałem wziąć kredyt. Mnie wtedy gorzej szło i mocno odczułem niestabilność mojego zawodu. Przyrzekłem sobie wtedy, że już nigdy więcej nie wezmę kredytu".

Niedawno Piasek kupił luksusowy apartament w centrum Warszawy. W aranżacji wnętrz pomogła artyście znana projektantka Magdalena Miśkiewicz, właścicielka pracowni Miśkiewicz Design.

Muzyk nie ukrywa też swojej miłości do luksusowych aut. Jest posiadaczem Lexusa RX, sportowego audi A5, starego BMW z 1991 r. oraz Chevroleta Camaro z 1977 r. W 2019 r. był widziany w Toyocie C-HR, której wartość wylicza się na około 130 tys. zł.

Andrzej Piaseczny lubi dobrze żyć! Przyznał, że po to bierze udział w różnych show, by odkładać pieniądze na czarną godzinę.

"Przyjemność można czerpać nie tylko z uprawiania muzyki. Przyjemność finansowa też jest prawdziwa" - tak mówił w "The Voice of Poland".

Myślicie, że Piasek ma nosa do interesów?

Zobacz też:

Andrzej Piaseczny spotkał w metrze kibiców Legii. Miało być strasznie, a aż się wzruszył

Dziwna reakcja Andrzeja Piasecznego na występ Dody. Kamery wszystko uchwyciły

Andrzej Piaseczny spotkał w metrze kibiców Legii. Miało być strasznie, a aż się wzruszyłpomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Piaseczny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy