Reklama

Reklama

Dominika Gwit

Dominika Gwit / Mieszko Piętka /AKPA
 • Data urodzenia:

  22.06.1988

 • Miejsce urodzenia:

  Gdynia

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • Wojciech Dunaszewski
 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

  • "Na dobre i na złe",
  • "Gierek",
  • "Singielka",
  • "Komisarz Alex",
  • "Przepis na życie",
  • "Galerianki",
  • "Taniec z gwiazdami"
Dominika Gwit jest polską aktorką, dziennikarką i osobowością medialną. W 2009 roku wystąpił w filmie "Galerianki". Znana jest również z ról w serialach takich jak "Singielka", czy "Przepis na życie". W przeszłości spełniała się również w roli prezenterki, prowadząc m.in. autorski cykl w programie "Dzień dobry TVN". Jak zabłysnęła w polskim show-biznesie?  

Młodość

Dominika Gwit urodziła się 22 czerwca 1988 roku w Gdyni. Wychowała się w Mostach i ma młodszego brata Daniela. Jest absolwentką szkoły aktorskiej LartStudio w Krakowie. Ukończyła także dziennikarstwo na Wyższej Szkole Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie oraz filmoznawstwo w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. W 2012 roku zdała aktorski egzamin eksternistyczny w Związku Artystów Scen Polskich.  

Kariera

Dominika Gwit występowała na deskach gdyńskiego Teatru Muzycznego – jako bankierka w sztuce noszącej tytuł "Mały Książę" w reżyserii Romana Komassy, a także w głównej roli słynnego musicalu zatytułowanego "Szach i Papuga" Małgorzaty Ryś. Przełomem w jej karierze okazała się jednak rola Kai w filmie "Galerianki" z 2009 roku w reżyserii Katarzyny Rosłaniec. 

W kolejnych latach Dominika Gwit pojawiała się również w serialach: "Na dobre i na złe", "Przepis na życie", "Za marzenia", "Komisarz Alex', a także "Singielka". Natomiast w 2021 roku wystąpiła w filmie "Gierek" Michała Węgrzyna.   

W latach 2010-2014 Dominika Gwit była dziennikarką PAP (Polskiej Agencji Prasowej). Natomiast lata 2014-2016 upłynęły pod znakiem pracy w agencji PR ZaZa Media. Tam pełniła funkcję specjalisty ds. public relations. Od marca 2015roku do stycznia 2016 prowadziła cykl zatytułowany "Odważ(e)ni" w programie "Dzień dobry TVN". Odbywała w nich rozmowy z osobami, które efektywnie wdrażały pomysły na odchudzanie.   

W 2013 roku gwiazda brała udział w kampanii Społecznego Komitetu ds. AIDS. "Kończ bez strachu" promującej bezpieczny seks. 

Od 2016 roku pisze felietony dla portalu Cosmopolitan.pl. Tego samego roku została również nominowana do nagrody Gwiazda Plejady, w kategorii "Osobowość Roku" (plebiscytu zatytułowanego "Wielka Gala Gwiazd Plejady"). Tego samego roku w kwietniu ukazała się jej pierwsza książka pt. "Moja droga do nowego życia", w której opisała swoje zmagania z nadwagą. 

Trzykrotnie otrzymywała również propozycje udziału w programie "Dancing withthe Stars. Taniec z gwiazdami" i wzięła udział w siódmym sezonie konkursu w2017 roku. Była w parze z tancerzem, Żorą Korolyovem i ostatecznie zajęła 4.miejsce. 

Dominika Gwit często pojawia się w programach telewizyjnych oraz gości w prasie plotkarskiej. Jednym z najczęściej poruszanych tematów przez media jest waga gwiazdy, głównie w kontekście jej autorskiej książki.  

Życie prywatne

Dominika Gwit w 2018 roku wyszła za montażystę telewizyjnego, Wojciecha Dunaszewskiego. Celebrytka aktywnie prowadzi swój profil na Instagramie i publikuje tam zdjęcia zarówno ze swojego życia zawodowego, jak i prywatnego. 

Aktora cierpi na zespół metaboliczny, czyli ryzyko pojawienia się takich chorób jak cukrzyca typu drugiego i miażdżyca oraz inne powikłania naczyniowe.

Plotki

Zdjęcia

Wideo