Potwierdziły się ponure wieści o festiwalu Pawła Królikowskiego
W poprzednich latach Czesko-polski Festival imienia Pawła Królikowskiego, odbywający się w Kudowie-Zdroju i Náchodzie, przyciągał tłumy fanów. Impreza, której współorganizatorką jest jego żona, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, obfitowała w spotkania literackie i filmowe, pokazy sztuki i wiele innych atrakcji.
W 2025 roku wydarzenie nagle zostało odwołane. Fani byli rozczarowani, bo zeszłoroczna 10. edycja miała być wyjątkowa i jubileuszowa. Wtedy wytłumaczono to niemożliwością zorganizowania festiwalu "na odpowiednim poziomie". Wyznaczono kolejną datę: 24-26 lipca 2026. Teraz jest już jasne, że i w tym roku fani zostali z niczym - i tym razem nie zapewniono im nawet przejrzystej informacji.
Małgorzata Ostrowska-Królikowska nie uprzedziła nikogo
Jubileuszowa, 10. edycja festiwalu im. Pawła Królikowskiego powinna odbyć się w miniony weekend. Na stronie internetowej wydarzenia wciąż pod zakładką "2026" widnieje obietnica wspaniałej zabawy.
"Czekają na was inspirujące spotkania i rozmowy, wyjątkowe występy muzyczne czeskich i polskich artystów. Trzy dni intensywnej kulturalnej podróży polsko-czeskim śladem, w rytm dawnych i współczesnych hitów, zakończymy z przytupem - międzypokoleniową potańcówką pod gwiazdami, w rytmie polsko-czeskich przebojów" - przekazują twórcy.
Jednak zakładka z programem wydarzenia nie działa - i właśnie wyjaśniło się dlaczego. Dopiero gdy dziennikarze zapytali wprost organizatora o wydarzenie, usłyszeli, że się nie odbędzie.
"Z ogromnym żalem informujemy, że tegoroczna edycja Festiwalu nie odbędzie się, z przyczyn niezależnych od nas. Serdecznie pozdrawiamy z nadzieją patrząc w przyszłość" - brzmi odpowiedź przesłana Telemagazynowi.
Fani festiwalu Pawła Królikowskiego są rozgoryczeni
Wiele wskazuje, że drugi rok z rzędu festiwal Pawła Królikowskiego został odwołany w ostatniej chwili. Niejasne informacje na stronie to nie wszystko. Ostatnie wpisy w mediach społecznościowych wydarzenia, bezpośrednio związane z festiwalem, pochodzą z 2024 roku.
Komentarze na Instagramie są wyłączone, więc rozgoryczeni fani mogą pytać o szczegóły tylko na Facebooku. I widać wyraźnie, że nikt z zainteresowanych nie otrzymał dokładnych wieści w odpowiednim czasie, a osoby chcące wziąć udział w festiwalu były zaskoczone, że wydarzenie się nie odbyło.
- "Gdzie znajdę program festiwalu?"
- "Nie ma w tym roku"
- "Cała działalność tegoroczna na tej stronie polegała na wymianie zdjęcia profilowego"
- "Skąd takie wieści? W tamtym roku nie było i pisali, że będzie w tym roku, 2026, jubileuszowy"
- "Tak było. Rodzice jeżdżą co roku i byli rozczarowani, teraz też pojechali do Kudowy. Ciekawa jestem" - czytamy dyskusję zasmuconych i zdezorientowanych fanów.
Rok temu informację przekazano chociaż w ostatniej chwili. Jak widać, tym razem nie udało się nawet to.
Zobacz też:
Dzień od rozwodu, a tu jeszcze Ostrowska-Królikowska potwierdza szczęśliwe doniesienia
Królikowska odkryła prawdę ws. śmierci męża. 5 lat od pogrzebu, a tu takie doniesienia








