Reklama

Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Małgorzata Ostrowska-Królikowska jest polską aktorką telewizyjną, teatralną i filmową. Przede wszystkim znana jest z roli Grażynki w telenoweli „Klan”. Zagrała również w dramacie „In Flagranti” czy thrillerze sensacyjnym „Wirus”. Była żoną Pawła Królikowskiego, który zmarł 27 lutego 2020 roku. Co o niej wiemy?
Małgorzata Ostrowska-Królikowska - najważniejsze informacje
Małgorzata Ostrowska-Królikowska /Tricolors /East News

Małgorzata Ostrowska-Królikowska - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  22.10.1964

 • Miejsce urodzenia:

  Opole Lubelskie

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

  • "Na dobre i na złe",
  • "Klan",
  • "Daleko od noszy"
Małgorzata Ostrowska-Królikowska jest polską aktorką telewizyjną, teatralną i filmową. Przede wszystkim znana jest z roli Grażynki w telenoweli „Klan”. Zagrała również w dramacie „In Flagranti” czy thrillerze sensacyjnym „Wirus”. Była żoną Pawła Królikowskiego, który zmarł 27 lutego 2020 roku. Co o niej wiemy?

Młodość

Małgorzata Ostrowska-Królikowska urodziła się 22 października 1964 roku w Opolu Lubelskim. Pochodzi z mocno katolickiej rodziny i takie same tradycje kultywuje we własnym domu. Ma również brata, który był księdzem. O karierze aktorskiej marzyła od dziecka. W 1987 roku ukończyła wrocławską filię Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. 

Kariera

Po studiach Małgorzata Ostrowska-Królikowska zagrała epizodyczne role w filmach „Rajski Ptak” oraz „Zero Życia”. Przez pierwsze lata występowała w Teatrze Polskim we Wrocławiu, a w 1991 roku została obsadzona w kultowej komedii „Rozmowy Kontrolowane”, gdzie zagrała Beatę Molibdenową. Dostała też rolę w dramacie Wojciecha Biedronia „In Flagranti”. W 1993 roku aktorka zagrała w jednym odcinku serialu „Czterdziestolatek, 20 lat później”. Natomiast po dwóch latach pojawiła się w kilku odcinkach serialu „Sukces” u boku Marka Kondrata i Mariana Kociniaka. 

W 1996 roku Małgorzata Ostrowska-Królikowska wzięła udział w międzynarodowej produkcji pt. „Wirus”, a rok później wcieliła się w postać Grażyny Lubicz w telenoweli „Klan”. Kreuje tam „matkę-Polkę”, która jest zatroskana o los rodziny. Ta rola zapewniła jej wielką popularność, która trwa do dzisiaj. 

Aktorka wystąpiła również gościnnie w serialach: „Kryminalni” i „Daleko od noszy”. Natomiast w 2015 roku można ją było oglądać w dwóch odcinkach serialu „Na dobre i na złe” jako Sylwię Poredę. W 2018 roku pojawiła się w serialu „Ucho Prezesa” i w pierwszym odcinku serialu „39 i pół tygodnia”. Tam zagrała dyrektorkę szkoły.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska brała udział także w programach rozrywkowych. W 2007 roku zajęła 10. miejsce w pierwszej edycji „Jak oni śpiewają”, a rok później była prowadzącą reality-show „Co masz do stracenia?”

Życie prywatne

Swojego przyszłego męża Pawła Królikowskiego aktorka poznała w szkole aktorskiej we Wrocławiu. Oboje nie dostali się tam za pierwszym podejściem. Odwoływali się jednak od decyzji komisji i w końcu zostali przyjęci na miejsca rektorskie. 

Jako nastolatka aktorka marzyła o wysokim brunecie, tymczasem na jej drodze stanął niewysoki blondyn z gitarą. Para pobrała się w 1988 roku. Oboje doczekali się piątki dzieci: Antoniego, Jana, Julii, Marceliny oraz najmłodszego Ksawerego.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska przyznaje, że rola matki jest dla niej bardzo ważna i najpiękniejsza w jej życiu. Rodzice nie ukrywali, że wychowanie dzieci jest dla nich sporym wyzwaniem, jednak starali się, aby rodzeństwo było samodzielne i wspierało się wzajemnie. 

Mimo iż małżeństwo aktorki przeżyło swoje wzloty i upadki, to zawsze oboje byli uważani za najsympatyczniejszą parę show-biznesu. Mąż Małgorzaty, Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku

Małgorzata Ostrowska-Królikowska - Wiadomości

Małgorzata Ostrowska-Królikowska - Zdjęcia

Małgorzata Ostrowska-Królikowska - Wideo