Reklama
Reklama

Wszyscy mężczyźni Katarzyny Dowbor. Cztery nieudane związki, w tym trzy rozwody

Katarzyna Dowbor (63 l.) to jedna z najbardziej lubianych prezenterek telewizyjnych. Choć jej kariera zawodowa obfituje w liczne sukcesy, to życie miłosne nie zawsze układało się tak szczęśliwie. Kobieta ma za sobą aż 3 nieudane małżeństwa i jeden nieformalny związek.

Katarzyna Dowbor zasłynęła jako prezenterka Telewizji Polskiej, gdzie prowadziła m.in. "Pytanie na śniadanie". Od 2013 r. współpracuje z Polsatem. Jest gospodynią programu "Nasz nowy dom", którym zaskarbiła sobie sympatię widzów.

Choć jej kariera zawodowa potoczyła się zgodnie z planem, to w życiu prywatnym doświadczyła kilku bolesnych rozstań - z naukowcem Piotrem Dowborem, dziennikarzem sportowym Januszem Atlasem i Grzegorzem Świątkiewiczem oraz dziennikarzem prasowym Jerzym Baczyńskim. Owocem jej związków jest dwoje dzieci, Maciej Dowbor i Maria Dowbor-Baczyńska.

Reklama

Od dwudziestu lat prowadzi życie singielki. Obecnie Katarzyna Dowbor skupia się głównie na dzieciach, pracy i pasji, jaką są konie. Teraz jest szczęśliwą i spełnioną kobietą. Choć, jak sama mówi, żałuje, że nie udało jej się w życiu uczuciowym.

Małżeństwo w młodym wieku z Piotrem Dowborem

Gdy Katarzyna poznała zdolnego studenta matematyki, Piotra Dowbora, była jeszcze w liceum. Zakochana para postanowiła iść razem przez życie. Wzięli ślub w 1978 r. Kobieta miała wtedy 19 lat. Tego samego roku na świat przyszedł ich syn, Maciej Dowbor.

Małżeństwo niestety nie trwało długo. Powodem miała być niedojrzałość i fakt, że jej relacja z Piotrem się zepsuła. Ponadto każde z nich miało inną wizję małżeństwa. On, przyszły naukowiec, chciał, żeby żona była nauczycielką i zajmowała się dziećmi. Ona pragnęła rozwijać się i robić karierę.

3-letniego Macieja Katarzyna pozostawiła z ojcem w Toruniu, a sama wyjechała do Warszawy. Po rozstaniu zaczęła studia z pedagogiki, na których poznała nowego mężczyznę i zarazem przyszłego męża, Janusza Atlasa.

Katarzyna Dowbor z Januszem Atlasem rozwijała pasje

Katarzyna Dowbor poznała Janusza Atlasa, starszego o 10 lat dziennikarza sportowego, podczas studiów na Uniwersytecie Warszawskim. Pobrali się w 1982 r. Związek z mężczyzną miał na nią duży wpływ. Dzięki niemu kobieta rozwinęła dziennikarską pasję i zaczęła wspinać się po szczeblach kariery - najpierw w radiu, a później w telewizji.

Mimo że związek wniósł dużo dobrego do życia Katarzyny, niestety nie przetrwał próby czasu. Para rozwiodła się po siedmiu latach, w 1989 r. Powodem był fakt, że prezenterka zaczęła mieć własne zdanie. Nie podobało się to Januszowi Atlasowi, który miał skłonność do alkoholu i przemocy. Ponadto był chorobliwie zazdrosny o żonę.

Katarzyna Dowbor w rozmowie z "Vivą" przytacza jedną sytuację:

12 szczęśliwych lat z Grzegorzem Świątkiewiczem

Mimo dwóch nieudanych małżeństw Katarzyna Dowbor nie zniechęciła się w poszukiwaniu miłości. W niedługim czasie po rozstaniu z Januszem Atlasem prezenterka związała się Grzegorzem Świątkiewiczem, dziennikarzem sportowym. Był dla niej wielkim oparciem po rozwodzie z mężem awanturnikiem. Wydawało się, że ten związek przetrwa wszelkie przeciwności, zwłaszcza że Grzegorz miał dobre relacje z Maciejem, synem Katarzyny z pierwszego związku.

Choć małżeństwem byli przez 12 lat, to brak uczuć i odejście do innego mężczyzny ostatecznie doprowadziły do trzeciego rozwodu. Para rozstała się w przyjacielskich stosunkach.

Katarzyna Dowbor w rozmowie z magazynem "Na Żywo" miło wspomina nieżyjącego już męża:


Niesformalizowany związek z Jerzym Baczyńskim

Znajomość z dziennikarzem prasowym Jerzym Baczyńskim rozpoczęła się pod koniec lat 90. Katarzyna była jeszcze w związku z Grzegorzem Świątkiewiczem. Choć bardzo kochała Jerzego, nie mogli być razem. Był on wtedy żonaty i nie zamierzał porzucić rodziny. Para nie sformalizowała związku, jednak w 1999 r. na świat przyszła ich córka Maria. Niedługo potem Katarzyna i Jerzy rozstali się.

Dziennikarka mogła jednak liczyć na jego wsparcie w wychowaniu córki.

Zmiana priorytetów i postawienie na macierzyństwo

Po narodzinach drugiego dziecka priorytety 40-letniej Katarzyny Dowbor zmieniły się diametralnie. Od tej pory skupiona na karierze prezenterka postanowiła poświęcić się macierzyństwu.

Od 20 lat kobieta nie jest związana z żadnym mężczyzną. Jak twierdzi w rozmowie z "Echo Dnia", nawet gdyby poznała odpowiedniego mężczyznę, nie wzięłaby czwartego ślubu:

Choć zazwyczaj w mediach możemy zobaczyć ją jako uśmiechniętą kobietę, to sama przyznaje, że nie jest dumna ze swoich nieudanych małżeństw. Jak często podkreśla, każdy ze związków wniósł wiele do jej życia na pewnym etapie.

Nie pozostaje nic innego, jak życzyć pani Katarzynie szczęścia!

Zobacz też:

Katarzyna Dowbor odświeżyła swój wygląd i pochwaliła się efektem! "Nowa fryzura"

Katarzyna Dowbor zmieniła nastawienie do "Nasz Nowy Dom". "Zdaję sobie sprawę, że płaczem niczego nie osiągnę"

"Wymęczony" Marek Kondrat przyłapany na wyrzucaniu rzeczy z domu. Aż się kurzyło

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Dowbor | "Nasz nowy dom"
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy