Reklama
Reklama

Klan Królikowskich: aktorska rodzina, jakich mało. Tych dwóch osób na pewno nie znacie!

Królikowscy to znana rodzina, która w polskim show-biznesie króluje od dziesięcioleci. Szeregi seniorów zasilają też młodsze pokolenia Królikowskich, o których było, jest i będzie głośno. Kto najlepiej reprezentuje klan Królikowskich?

Paweł Królikowski: najstarszy z klanu

Pierwszy na ekranie zagościł nieżyjący już Paweł Królikowski (†58l.), pamiętany z roli Kusego w popularnym serialu "Ranczo". Jego brat, Rafał Królikowski (55 l.), to aktor grający wzięte role amantów. Żonę Pawła, Małgorzatę Królikowską-Ostrowską (57 l.) fani "Klanu" znają jako serialową Grażynkę.

Małgorzata Królikowska-Ostrowska poznała Pawła na korytarzu teatralnej uczelni. Przekonała się do niego dopiero po randce, na którą zgodziła się po jego licznych prośbach. Razem przeszli wiele − jego alkoholową chorobę i trudy związane z wychowaniem pięciorga dzieci. Do końca byli sobie oddani. 

Reklama

Gwiazda właśnie po raz drugi została babcią i dzielnie odpiera krytykę, powstałą wskutek medialnej afery z udziałem jej syna − Antoniego. Na Instagramie, pod jednym wpisem zakomunikowała:

"Proszę się zająć sobą. Nie potrzebuję wsparcia!".

Rafał Królikowski: bożyszcze kobiet

Aktor był dużym wsparciem dla Małgorzaty i jej dzieci, kiedy zmarł Paweł Królikowski. Śmierć brata była dla niego dużym ciosem, ponieważ byli ze sobą blisko. Rafał Królikowski mocno wspierał rodzinę. Podkreślał, że:

"Zawsze, kiedy się widzimy, mówię im, żeby pamiętali, że jestem, chętnie pomogę".

55-letni aktor zadebiutował w 1992 r. podwójną rolą w filmie Andrzeja Wajdy "Pierścionek z orłem w koronie". Przyznał, że zmagał się z depresją, będącą skutkiem zabójczego tempa zawodowego. Przez lata intensywnie kręcił filmy i grał w sztukach teatralnych. Dziś tworzy szczęśliwy związek z aktorką Dorotą Mirską-Królikowską, z którą ma dwóch synów: Piotra (23.l) i Michała (18.l).

Antoni Królikowski: bohater medialnych afer

Najstarszy syn państwa Królikowskich (33.l) dobrze radzi sobie w branży filmowej. Jest też bohaterem licznych skandali. Szybki ślub z Joanną Opozdą miał być szansą na ustatkowanie się aktora, niestety bez oczekiwanego skutku. Emocje w mediach sięgnęły zenitu, kiedy aktorka urodziła ich synka Vincentego, ale jednocześnie odkryto, że para już nie jest razem. 

Antoni Królikowski zmaga się aktualnie z ogromnym hejtem po wycieku informacji, że w czasie ciąży żony wdał się w romans z prawniczką. Skandal podsycają nerwowe wypowiedzi aktora. Na swoim profilu wrzucił zdjęcie z synkiem, pisząc:

"Powstało nowe życie. Rola ojca to będzie najtrudniejsze wyzwanie w moim życiu, trzymajcie kciuki, żeby młody zawsze żył na świecie pełnym miłości i pokoju".

Niestety złe wrażenia pozostały, a pod wpisem znalazły się złośliwe komentarze: "Nie sądzę, że to udźwigniesz. Rodzicielstwo to odpowiedzialność! A tego Ci niestety brakuje".

Julia Królikowska: dorastała na oczach widzów

Młodsza siostra Antoniego, Julia Królikowska zaczęła grać w "Klanie", mając zaledwie dwa tygodnie. Prawdziwa córka Małgorzaty została też jej serialowym dzieckiem. Do dziś występuje w produkcji - wciela się w rolę Kasi Lubicz. Ogranicza jednak swój udział do minimum.

23-latka jest obecnie studentką IV roku medycyny na Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Rzadko pokazuje się publicznie, choć prowadzi profil na Instagramie. 

Ponad rok temu wyszła za mąż za starszego od siebie o 11 lat maratończyka. Oprócz brata Antka ma jeszcze troje rodzeństwa − siostrę Marcelinę (20 l.) oraz dwóch braci: Jana Ignacego (30 l.) i Ksawerego (15 l.).

Michał Królikowski: nowa twarz w show-biznesie

Młodszy syn Rafała Królikowskiego, Michał Królikowski nie planował iść w ślady ojca. Swoją przyszłość wiązał z piłką nożną. Senior tłumaczył mu, że bycie aktorem nie jest łatwe, co Michał Królikowski potwierdził w wywiadzie dla "Vivy":

"Tata zawsze powtarzał, że jest to ciężki, bardzo wymagający i niepewny zawód. Ale rodzice wspierali mnie w każdej decyzji, którą podejmowałem". 

Michał Królikowski jest studentem AST w Krakowie. Do tej pory grał role w "Na dobre i na złe", "Leśniczówce", "Na wspólnej" i "Na sygnale".

Zobacz też:

Olga Tokarczuk odezwała się w sprawie Rosji. Teraz mówi o niej cały świat!

Eurowizja 2022. TVP nareszcie ujawniła pełen skład jury. Kto głosował na Ukrainę?

Wróżka Anna Kempisty o Polsce na mundialu w Katarze: "Niesmaczna sytuacja z organizacją"

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama