Reklama
Reklama

Olga Tokarczuk odezwała się w sprawie Rosji. Teraz mówi o niej cały świat!

Olga Tokarczuk (60 l.) otworzyła się na temat wojny podczas festiwalu pisarskiego w Jerozolimie. Pisarka przyrównała wówczas Rosyjską inwazję na Ukrainę do II wojny światowej. Jej słowa odbiły się echem na całym świecie.

Olga Tokarczuk o Rosji i wojnie

Polska pisarka i noblistka odniosła się do wydarzeń, które obecnie mają miejsce za naszą wschodnią granicą. Wypowiedziała się na ten temat podczas Festiwalu Pisarzy w Jerozolimie, na którym gościła. Z Tokarczuk rozmawiała izraelska dziennikarka i prezenterka telewizyjna Tamar Ish Shalom.

Kobieta pochwaliła wówczas zachowanie obywateli naszego kraju, którzy z otwartymi ramionami przyjmują do swoich domów uchodźców, organizują dla nich miejsca noclegowe w rozmaitych miejscach oraz zapewniają szkołę ich dzieciom.

Tokarczuk nie poprzestała jednak na tym. Jak zaznaczyła, sceny, które można zaobserwować w Ukrainie, przywodzą na myśl realia drugiej wojny światowej.

Reklama

Wypowiedź noblistki rozprzestrzeniła się po całym świecie za pośrednictwem międzynarodowych mediów. Słowa Tokarczuk były cytowane m.in. przez brytyjski dziennik "Independent", amerykańską stację ABC News, gazeta "New York Post", arabska stacja Al-Dżazira czy indyjski dziennik "The Economic Times".

Olga Tokarczuk - kariera

Olga Tokarczuk jest polską pisarką, eseistką, poetką i autorką scenariuszy, a przy tym również psychoterapeutką. Kobieta otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018. Wyróżniono ją dwukrotnie również nagrodą "Nike" za powieści: "Bieguni" i "Księgi Jakubowe".

Zobacz też:

Kalczyńska utyskuje na inflację nad sandałkami za 3,5 tysiąca złotych! W domu zapanował "tryb awaryjny". "Poszłam w luksus"

Małgorzata Rozenek-Majdan wydała oświadczenie o in vitro. I się zaczęło...

Lyna Perez prezentuje smukłe ciało w bikini. "Zaniemówiłem!"

W pobliżu Ziemi przeleci ogromna planetoida

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Olga Tokarczuk
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy