Reklama
Reklama

Jan Kliment zakochał się w swojej uczennicy. Tancerz z Lenką Klimentovą oczekują dziecka

Jan Kliment (48 l.) i Lenka Klimentová (33 l.) to para jak z obrazka, która chętnie publikuje wspólne zdjęcia w mediach społecznościowych. Chociaż dzieli ich 15-letnia różnica wieku, czują się (i wyglądają) ze sobą doskonale. Połączyła ich pasja do tańca. Niedawno ogłosili, że spodziewają się dziecka. Przeczytajcie piękną historię ich miłości!

Jan Kliment i Lenka Klimentová są tancerzami, w Polsce znanymi przede wszystkim z programu "Taniec z gwiazdami". Jan urodził się w 1974 r. w Czechach, a taniec zaczął trenować, gdy miał 17 lat. Zainspirował go film "Dirty Dancing". Odnosił sukcesy w tej dziedzinie. Ma za sobą m.in. udział w finale Mistrzostw Europy w tańcu towarzyskim, dwukrotne mistrzostwo Czech, pięciokrotne mistrzostwo Szwajcarii i pięciokrotne mistrzostwo Polski. W "Tańcu z gwiazdami" występował u boku takich gwiazd jak Natasza Urbańska, Natalia Siwiec czy Beata Tadla. Prywatnie był już wcześniej żonaty - z pierwszą żoną, Laurą Stefanie Hafner, mieszkał w Szwajcarii. Lenka (z d. Tvrzova) urodziła się w 1989 r. w Czechach, jednak jest pół-Czeszką, pół-Kubanką. Zajmuje się przede wszystkim tańcem, w "Tańcu z gwiazdami" zadebiutowała w 2018 r., chociaż udział proponowano jej już dużo wcześniej. Jest też licencjonowaną instruktorką zumba fitness.

Reklama


Jan Kliment i Lenka Klimentová - początki związku i zaręczyny

Zarówno Jan, jak i Lenka od lat obracali się w towarzystwie tanecznym. Nic zatem dziwnego, że poznali się bardzo szybko. W trakcie pierwszego spotkania ona miała jedynie... 10 lat! Razem z ówczesną partnerką Kliment uczył dzieci - w jednym z warsztatów brała udział Lenka. Gdy była nastolatką, widywali się częściej, bo tancerz szkolił ją i jej partnera.


Kiedy Jan rozstał się z żoną, postanowił coś zmienić w swoim życiu. W 2009 r. przyjechał do Warszawy i wziął udział w castingu na tancerza do "Tańca z gwiazdami" - zaprosił Lenkę, by mu towarzyszyła. Już wtedy także tancerkę chciano przyjąć do programu, jednak odmówiła ze względu na brak znajomości języka polskiego.

Później regularnie widywali się w Warszawie, Lenka przyjeżdżała m.in. na każdy odcinek tanecznego show. W końcu przyjechała do Polski na stałe, ale tęskniła za bliskimi i miała problemy z aklimatyzacją. Dodatkowo nie brakowało plotek o romansach przystojnego tancerza...

Nie obyło się bez kryzysów. W wywiadzie dla magazynu "Viva!" Jan powiedział:

"Mniej więcej po dwu latach związku mieliśmy kryzys. Rozstaliśmy się na pół roku. Uświadomiłem sobie wtedy jej wartość. Śmiech, zaufanie, wsparcie, rodzinność. Rozmawiamy ze sobą, Lenka mnie rozumie, wie, że może na mnie polegać. Mamy podobne marzenia, wspólny pogląd na świat".

Kliment oświadczył się ukochanej podczas wyjazdu do Portoryko. Lenka w rozmowie z "Vivą!" tak wspomina tę chwilę:

"Otworzyłam oczy. Janek klęczał obok. Bardzo chciałam, żeby mi się oświadczył. Gdy to zrobił, chciałam krzyczeć na całą restaurację. Nie mogłam uwierzyć, że on się ze mną zaręczył".

Jan Kliment i Lenka Klimentová - ślub jak z bajki

Zaraz po zaręczynach para postanowiła wziąć dwa pieski rasy papillon. Słodkie zwierzaki bardzo często można zobaczyć na profilach instagramowych pary. 

Ślub odbył się 4 czerwca 2016 r. w Ostrawie. Klimentowie wspominają, że na imprezie bawili się goście z 14 państw, w tym ponad 40 osób z Polski. Wśród nich pojawili się m.in. Katarzyna Grochola i Ewa Kasprzyk, z którymi Kliment tańczył w "Tańcu z gwiazdami", a także wielu znanych tancerzy.

Zakochani powiedzieli sobie "Tak" pod chmurką. Przewodnimi kolorami były pomarańczowy i żółty. Nie obyło się bez niespodzianek - panna młoda zaśpiewała, a para zaprezentowała ciekawy, 5-minutowy pierwszy taniec:

"Taniec trwał pięć minut. Nikt się nie nudził. Wciąż się zmieniali tancerze, to był miks naszego życia. Tańczyliśmy układy z naszych różnych minionych doświadczeń, z tańca turniejowego, z telewizyjnego show. Ze spektaklu tanecznego, który kiedyś przygotował Janek" - opisywała Lenka w "Vivie!".

Wzruszający filmik z wesela wciąż można oglądać na YouTubie!

Trzeba przyznać, że zakochani prezentowali się przepięknie - widać, jak wiele znaczył dla nich ten dzień w otoczeniu bliskich. W podróż poślubną wybrali się na Kubę.

Jan Kliment i Lenka Klimentová - dzieci

Para wzięła udział w głośnym programie "The Story Of My Life. Historia naszego życia", w którym opowiadała o swoim uczuciu, a także zobaczyła, jak będzie wyglądać w przyszłości. Lenka i Jan mówili między innymi o tym, że marzą o powiększeniu rodziny.

Chociaż para jest ze sobą już kilkanaście lat, do tej pory nie doczekała się pociech. Niedawno tancerze ogłosili jednak, że spodziewają się wyczekanego dziecka! W trakcie przyjęcia poznali też płeć - Lenka zdradziła, że to synek.

W emocjonalnym wpisie na Instagramie Jan Kliment odniósł się do komentarzy, które przez lata pojawiały się pod adresem jego i żony. Pisał:

"Czekaliśmy na ten moment tak długo, wytrzymaliśmy wszystkie pytania typu »A kiedy dziecko?«, »czy wy nie chcecie dzieci?"«, »dlaczego jeszcze nie macie dzieci jak jesteście tak długo razem?«, »wy tylko o karierze myślicie i o dzieciach nie« , »macie w ogóle plany jak powiększyć rodzinę?« I tak dalej i dalej... przez kilka lat.����"

Obecnie para czeka, aż dziecko przyjdzie na świat - przed nimi kolejna niesamowita przygoda. Widać, że są bardzo szczęśliwi!

Co myślicie o tej parze? Też uważacie, że mało kto jest tak dobrze dobrany? Trzeba przyznać, że różnica wieku w ich przypadku jest naprawdę niezauważalna!

Zobacz też:

Czeski tancerz, o którym mówi cała Polska. Kim jest Jan Kliment?

Jan Kliment w środku dużego skandalu. Beata Tadla i Natasza Urbańska też zabrały głos. "Nic tego nie zmieni"

Michał Wiśniewski kolejny raz się żeni! "Nie byłem pewien, czy Pola nie ucieknie"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jan Kliment (tancerz) | Lenka Klimentova
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy