Reklama
Reklama

Dorota Segda i Stanisław Radwan: z teatru do życia. Tak rozkwitało ich uczucie!

Trzeba przyznać, że w środowisku ludzi sztuki i show-biznesu duża różnica wieku między małżonkami nie jest rzadkością. Takie związki wciąż jednak szokują i wywołują uśmiechy pełne politowania. Tak było także w przypadku Doroty Segdy (56 l.) i Stanisława Radwana (83 l.), których dzieli... prawie 30 lat! Jak się poznali i jak im się wiedzie? Sprawdziliśmy.

Kim są Dorota Segda i Stanisław Radwan?

Dorota Segda to polska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna - od urodzenia związana z Krakowem. Jest profesorem sztuk teatralnych w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Grała na deskach wielu teatrów: Starego w Krakowie, Narodowego w Warszawie, Och-Teatru, Bagatela i 6. piętro. 

Ma na koncie również wiele cenionych ról w Teatrze Telewizji. Rozpoznawalność wśród szerszej publiczności przyniosła jej rola w filmie "Tato" Macieja Ślesickiego. Zagrała także w serialach "Na dobre i na złe", "Ludzie Chudego", "Dziewczyny ze Lwowa" oraz "Artyści". Jako aktorka dubbingowa użyczała głosu m.in. Bellatriks Lestrange i Pani Iniemamocnej.

Reklama

Stanisław Radwan to polski kompozytor. Od czasu studiów pracuje w teatrach: Rozmaitości w Krakowie, Ateneum w Warszawie i Starym w Krakowie. Zagrał epizodycznie w kilku filmach. Otrzymał około kilkudziesięciu prestiżowych nagród i odznaczeń za skomponowanie muzyki teatralnej i filmowej.

Miłość jak z greckiej tragedii

Z początku nikt nie postawiłby na ten związek złamanego grosza! Ona była piękną i młodą studentką szkoły artystycznej, a on - dojrzałym dyrektorem Starego Teatru o ugruntowanej pozycji. 

Oboje mieli też ustatkowane życie. Dorota była mężatką (w związku z Janem Korwin-Kochanowskim, także aktorem Starego Teatru), Stanisław miał żonę. Poznali się w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Radwan, będąc pod wrażeniem gry młodej aktorki, postanowił zatrudnić ją w Starym Teatrze. Musiało jednak upłynąć wiele czasu, zanim odkryli, że są sobie pisani...

Dorota Segda i Stanisław Radwan wyznali sobie miłość w Kraju Kwitnącej Wiśni

Przełom w relacji Segdy i Radwana nastąpił w Japonii podczas wyjazdu służbowego. Wtedy aktorka stwierdziła, że chce zakończyć dotychczasowy związek i związać się z Radwanem.

Trudna droga do szczęścia

Związek Segdy i Radwana wywołał wiele kontrowersji. Duża różnica wieku, relacja zawodowa łącząca ukochanych, a także związki z innymi osobami - to wszystko wpłynęło na postrzeganie relacji tej pary, która musiała zawalczyć o swoje szczęście. Ostatecznie zakochani stanęli na ślubnym kobiercu w 2001 r.

Dorota Segda i Stanisław Radwan po 20 latach kochają się tak, jak w dniu ślubu

Chociaż od ślubu Segdy i Radwana minęło już 20 lat, para wciąż jest w sobie bardzo zakochana. Świadczą o tym pełne czułości wypowiedzi małżonków dla magazynu "Viva!":

Trudny dla wielu osób czas pandemii jedynie wzmocnił związek. Segda i Radwan nareszcie mogli się sobą nacieszyć, co aktorka podkreślała w "Vivie!".

Związek Doroty Segdy i Stanisława Radwana jest doskonałym dowodem na to, że małżeństwa pozornie skazane na niepowodzenie mogą się udać! 

Doświadczyliście kiedyś podobnego uczucia?

Zobacz też:

27-letnia miss Brazylii nie żyje. Zmarła po rutynowym zabiegu!

Gwiazda hitów TVP jest lesbijką! Pokazała swoją ukochaną! To była dziennikarka TVN! "Piękne kobiety"

Małgorzata Rozenek w sandałach z piórami. To hit na wakacje!

Niemal tysiąc ofiar. Tragiczne trzęsienie ziemi w Afganistanie

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Dorota Segda | Stanisław Radwan
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy