Reklama
Reklama

Od nich nauczycie się, jak uprawiać warzywa. Te gwiazdy mają piękne ogródki

W dobie globalnego kryzysu klimatycznego coraz częściej mówi się o byciu eko. Dziś nie jest już tylko i wyłącznie slogan reklamowy, a sposób i styl życia, który przynosi długofalowe profity. Segregacja domowych odpadów, kupowanie żywności od lokalnych rolników i lepszych jakościowo rzeczy, ograniczenie spożywania mięsa, oddawanie lub wymiana zbędnych rzeczy to tylko niektóre rozwiązania, które zaowocują w przyszłości. Można iść o krok dalej i wzorując się na gwiazdach, założyć przydomowy ogródek. Sprawdziliśmy, jak zrobiły to Ewa Farna (29 l.) czy Andrzej Piaseczny (51 l.).

Jedną z gwiazd, które zdecydowały się na taki krok, jest piosenkarka Ewa Farna. Gwiazda w sierpniu 2019 r. na Instagramie pokazała warzywa ze swojego ogródka. Zdradziła również, jakie inne kroki podjęła w celu bycia bardziej eko:

"Jestem na kilometry daleko od bycia bezbłędną, ale zawsze powtarzam, ze jakby każdy z nas zrobił przynajmniej coś, to może się okazać, ze to razem daje całkiem dużo!"

Ewa Farna wspomniała również, że razem ze swoim partnerem ograniczyli spożywanie mięsa, a jeżeli już się na nie decydują, to wybierają je od lokalnych rolników.

Reklama

Agnieszka Woźniak-Starak

Swoim przydomowym ogródkiem cieszy się również jedna z najpopularniejszych polskich dziennikarek - Agnieszka Woźniak-Starak (44 l.). Na początku sierpnia postanowiła podzielić się swoim zachwytem z obserwatorami na Instagramie. Jak sama mówi, jeszcze rok temu nie wiedziała, co posadzić w pustych skrzyniach, a dziś cieszy się smakiem świeżych ziół i warzyw, które zrywa, kiedy tylko przyjdzie jej na to ochota.


Podziw prezenterki podzielają inne gwizdy, które skomentowały jej post, takie jak raper L.U.C. czy Karolina Ferenstein-Kraśko. To właśnie Karolina doradziła Agnieszce Woźniak-Starak skorzystanie z pomocy ze strony niezastąpionej w tych sprawach Joanny Legutko.

"Pamiętam o tym za każdym razem, kiedy przychodzę tu rano po ogórki, szczypiorek, sałaty, zioła i cokolwiek, co przyjdzie mi do głowy, nawet kwiaty. Jest tego tyle, że rozważam otwarcie jakiegoś lokalnego straganu. Póki co, czekam jeszcze na pomidory i nieustająco się zachwycam" - napisała na swoim profilu na Instagramie.

Karolina Ferenstein-Kraśko

Żona znanego prezentera telewizyjnego, Karolina Ferenstein-Kraśko (45 l.) pochwaliła się w mediach społecznościowych swoim marzeniem o plantacji malin! Zaczęło się od zdjęcia, na którym pokazała wiadra wypełnione tymi owocami.


"Kto mnie dobrze zna, to wie, że takie zbiory nie są przypadkowe. Jesienne Maliny zbiera się aż do przymrozków!!! U nas w Gałkowie jest ich naprawdę sporo dzikie u nas w sadzie pod lasem i u sąsiadów Potockich za płotem! Jak w końcu uda mi się skończyć dom planuje plantacje - wspaniały Malinowy Raj Dobry plan ? Dacie zaprosić się na "Malino/Branie" ? Czy może jest jakaś inna na to nazwa ? Mam tu specjalistów ogrodników i mogę liczyć na porady, jeśli chodzi o założenie takiej plantacji ? - możemy przeczytać pod zdjęciem.

Andrzej Piaseczny

Nie tak dawno nagrywał hity, które nuciła cała Polska. Dziś mieszka z dala od zgiełku w Górach Świętokrzyskich. Andrzej Piaseczny stawia na ekologiczną uprawę. Niejednokrotnie pokazywał w mediach społecznościowych swoje imponujące zbiory:

"Przechwałek ciąg dalszy. Jak na piosenkarza całkiem nieźle, co? I wszystko eko". Co rośnie w jego ogrodzie? Drzewka owocowe, buraki, pory, marchew, kapusta i nie tylko.

Nie tylko Andrzej Piaseczny jest dumny ze swojego ogrodu - jego fani również są zachwyceni jego wysiłkami oraz ciężką pracą. Często proszą go też o porady.

Natasza Urbańska

Natasza Urbańska (45 l.) to kolejna znana osoba, która postawiła na ekologiczny styl życia. Gwiazda wraz ze swoim mężem Januszem Józefowiczem (63 l.) założyła gospodarstwo w Jajkowicach, gdzie znajduje się ich dworek, który kupili 13 lat temu. Oboje jedzą mięso, ale postanowili odciąć się od kupowania go z przemysłowych ferm. W ich gospodarstwie znajduje się około 200 kur, owce, kaczki i przepiórki.

Małżeństwo uprawia również warzywa i owoce. Inspiracją do zmiany stylu życia była ich córka Kalina, dla której chcieli jak najlepiej. Niestety to, co znajduje się obecnie w sklepach, nie do końca spełniało ich oczekiwania, dlatego postanowili zadbać o własne źródło pożywienia, bez sztucznych dodatków.

Aktorka przyznaje, że praca w ogrodzie wśród zwierząt to doskonały relaks i sposób na aktywny wypoczynek. Ich gospodarstwo stale się powiększa - swoimi plonami regularnie obdarowują członków rodziny.

"Tak naprawdę mamy tu prawdziwe gospodarstwo rolne. Uwielbiam przycinać rośliny w ogrodzie i biegać z sekatorem. Mamy też zwierzęta, m.in. kury, o które bardzo dbamy. Postawiliśmy na uprawy ekologicznie, nic nie pryskamy, żyjemy zdrowo. Dwanaście lat temu posadziliśmy też las i pięknie nam się rozrósł. Choinki, sosny naprawdę robią wrażenie. W ogrodzie uprawiam pietruszkę, kolendrę, pomidory, ogórki, rzodkiewkę" - wyznała gwiazda na łamach "Faktu".

Janusz Józefowicz rozważa możliwość otwarcia sklepu ze zdrową żywnością, a wszystko za sprawą licznych pytań ze strony znajomych o możliwość zakupu u nich naturalnych produktów.

Co myślicie o takim stylu życia polskich gwiazd?

Zobacz także:

Jak pozować do zdjęć w bikini

Gdzie mieszka Irena Santor?

Doda KOCHA ten trend, a nie każdy wygląda w nim dobrze (ubrania cut-out)

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy