Reklama

Reklama

Reklama

Krystyna Janda znana jest głównie jako aktorka i właścicielka teatru. Oto czym się jeszcze zajmuje

Krystyna Janda (69 l.) to niewątpliwie jedna z najbardziej utalentowanych i rozpoznawalnych aktorek filmowych i teatralnych w Polsce. Obecnie, poza sztuką, skupia się również na rozwoju swoich marek. Jaka była w młodości? Udało nam się zebrać dla Was kilka ciekawostek!

Krystyna Janda - życiorys

Krystyna Janda urodziła się 19 grudnia 1952 roku w Starachowicach. Na temat daty jej urodzin istnieje pewna anegdota - dwa lata temu na swoim Instagramie aktorka zamieściła zdjęcia legitymacji studenckiej oraz dyplomu ukończenia Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Na tych dokumentach widnieją dwie różne daty. Jak się okazało, prawdziwa data urodzin to ta na dyplomie, czyli 19 grudnia, a nie ta widniejąca na legitymacji - 18 grudnia 1952.

Kariera Krystyny Jandy obfituje w wiele znaczących ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Znamy ją między innymi z serialu "Czarne Chmury" czy filmu "Człowiek z żelaza".

Reklama

Obecnie nadal gra, śpiewa, jest reżyserką, pisze porywające felietony, wydaje albumy studyjne oraz książki. Jest kobietą bardzo aktywną zawodowo i nie zwalnia tempa.

Sztuka nie jest jednak całym jej życiem. Bardzo popularna jest jej linia kosmetyków do pielęgnacji "Janda", którą stworzyła z myślą o potrzebach dojrzałych kobiet. W ostatnim czasie wypuściła także nową markę.

Według danych serwisu money.pl firma kosmetyczna Jandy w latach 2016-2018 "na czysto zarobiła półtora miliona złotych, a sprzedała produkty za 42,4 mln zł". Te kwoty robią wrażenie!

Krystyna Janda: praca zawodowa

Krystyna Janda jest znana szerokiej publiczności już od dawna. Często występuje w teatrze oraz telewizji i musimy przyznać, że - mimo upływu lat - nadal wygląda doskonale. Aktorka dobrze wie, jak istotną kwestią jest dbanie o siebie, do czego zachęca także inne kobiety. Hasło jej marki namawia do docenienia naturalnego piękna, które w nas drzemie, a które trzeba jedynie obudzić i otoczyć należytą opieką.

Na aktualnych zdjęciach Krystyny Jandy trudno dopatrzyć się mocnego makijażu. Aktorka jedynie podkreśla swoje naturalne piękno, przez co - naszym zdaniem - uzyskuje doskonały efekt i zachwyca dojrzałą urodą.

Jako kobieta czynna zawodowo Janda często udziela wywiadów i dzieli się swoimi spostrzeżeniami, a jej media społecznościowe nierzadko nawiązują do aktualnych wydarzeń.

Prowadzenie teatru, występy na scenie, udział w produkcjach filmowych i telewizyjnych - Krystyna Janda znajduje na to wszystko czas, łączy różne aktywności, a przy tym niezmiennie emanuje pozytywną energią. Nie tylko jej wygląd robi wrażenie. Artystka należy do tych osób, które z wiekiem rozkwitają i stają się nie tylko dojrzałe, świadome swoich atutów, ale również prowadzą pełne wyzwań życie, pozostając w zgodzie ze sobą.

Krystyna Janda w młodości

Krystyna Janda zawsze zachwycała dość niespotykaną urodą. Z jednej strony gładkie rysy, blond włosy oraz jasne oczy, tak charakterystyczne dla słowiańskiej urody. Z drugiej dość zdecydowany wyraz twarzy osoby, która doskonale wie, czego chce od życia i ten plan realizuje.

Dawne zdjęcia z desek teatrów oraz planów filmowych to zdecydowanie coś, do czego lubimy wracać. Scena ze spektaklu telewizyjnego "Dla szczęścia" pięknie ukazuje młodą Jandę jako dystyngowaną kobietę, która - niczym magnes - przyciąga do siebie mężczyznę.

Krystyna Janda jest niezwykle charakterystyczną osobą i trudno pomylić ją z kimkolwiek innym.

A czy Wy znacie jakieś ciekawostki na temat życia Krystyny Jandy, do których nie dotarliśmy?

Zobacz też:

Krystyna Janda apeluje o wsparcie finansowe

Krystyna Janda odebrała przerażający telefon. Ma już dość

Krystyna Janda przyjęła czwartą dawkę szczepionki

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Krystyna Janda

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy