Krzysztof Cugowski uzyskał tytuł Profesora Honorowego Collegium Humanum. Jest to szczególne wyróżnienie, przyznawane ludziom zasłużonym dla kultury i sztuki.

Krzysztof Cugowski

Krzysztof Cugowski jest uznanym muzykiem, a w pamięci Polek i Polaków zawsze będzie kojarzony z Budką Suflera (posłuchaj!). Gwiazdor ma jednak na koncie kolejne wielkie osiągnięcie, którym może się pochwalić.

Były wokalista Budki Suflera uzyskał honorowy tytuł Profesora Honorowego Collegium Humanum, czyli wyróżnienie przyznawane ludziom zasłużonym kulturze, polityce i nauce. Podczas uroczystej gali Graduacji Absolwentów studiów MBA Collegium Humanum Cugowski otrzymał wyróżnienie z rąk samego rektora. Przed muzykiem tym tytułem zostali wyróżnieni: prezydent Czech, Vaclav Klaus i prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Andrzej Kraśnicki.

Krzysztof Cugowski otrzymał wyróżnienie z rąk rektora Collegium Humanum prof. dr hab. Pawła Czarneckiego. Muzyk na tę okoliczność założył togę i podziękował za wyróżnienie, swoje słowa wdzięczności skierował również do swojego syna, Piotra.

Tytuł honorowego profesora, szacowne grono Collegium Humanum. Jestem zaszczycony, dziękuję. napisał na Instagramie.

Kim jest Krzysztof Cugowski?

Krzysztof Piotr Cugowski urodził się 30 maja 1950 w Lublinie. W młodości trenował kulturystykę i boks. Podjął studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, jednak ich nie ukończył. W 1969 wraz ze znajomymi współzałożył zespół rockowy pod nazwą Prompter’s Box, którą szybko zmieniono na Budkę Suflera.

Wokalista ma również na koncie przygodę z polityką. W 2005 był członkiem Honorowego Komitetu Poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich, w tym samym roku uzyskał także mandat senatora VI kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Zobaczcie również:

Jacek Kawalec dogryza Cugowskiemu. Wypomina mu... wielkie ego

Maja Hirsch spędza wakacje w towarzystwie znanego literata

Niezwykły gest Michała Szpaka. Mężczyzna wszystko opisał

Prof. Simon: Nie przygotowaliśmy się na piątą falę

Twoja przeglądarka nie obsługuje standardu HTML5 dla video

Alicja Majewska nie ukrywa, że bywa adorowana!