Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Żukowska: Kariera dzięki zakonnicom

Wydaje się krucha i delikatna, jednak w rzeczywistości Marieta Żukowska jest wyjątkowo silną kobietą, która odnajduje swoje powołanie w aktorstwie.

- Zawsze dostawałam trudne, skomplikowane role, chociażby Teresa z filmu "Nieruchowy poruszyciel" Łukasza Barczyka, ofiara gwałtu. Znalazłam więc sobie idealny zawód, by dać upust temu, co we mnie siedzi - opowiada aktorka.

Żukowska jest przekonana, że na wybór drogi życiowej wpłynął pobyt u sióstr zakonnych, który ukształtował jej osobowość:

- Gdy skończyłam 13 lat, zaczęłam uczyć się w szkole muzycznej w Bielsku- Białej, daleko od domu. Mieszkałam w internacie prowadzonym przez siostry zakonne. To był czas ogromnej samotności, przyspieszonego dojrzewania, dyscypliny i próby chronienia siebie przez ucieczkę w marzenia. Te doświadczenia były dla mnie bardzo trudne.

Reklama

Żukowska przyznaje, że to dzięki tym niełatwym przeżyciom jest dziś wrażliwą aktorką, która potrafi zrozumieć motywację granych przez siebie postaci:

- Dzięki nadwrażliwości umiem się otworzyć na drugiego człowieka, wniknąć w jego emocje, zobaczyć jego wielowymiarowość. Im jesteś wrażliwszy, tym masz więcej empatii, która pozwala zrozumieć najdziwniejsze zachowania. Bez tego nie można być dobrym aktorem.

Obecnie Żukowską można zobaczyć w serialu "Majka".

MWMedia
Dowiedz się więcej na temat: Marieta Żukowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »