Reklama
Reklama
Tylko u nas

Zrobili z grobu Marii Czubaszek popielniczkę? Nawet ksiądz zabrał głos [POMPONIK EXCLUSIVE]

Artystyczne małżeństwo Maria Czubaszek (†76 l.) i Wojciech Karolak (†82 l.) znów jest razem. Po siedmiu latach od śmierci dziennikarki i dwóch latach od pogrzebu muzyka jazzowego sprawdzamy, w jakim stanie jest grób największej fanki wyrobów tytoniowych. Prochy charyzmatycznej pary spoczywają w kolumbarium na warszawskich Powązkach Wojskowych.

Grób Marii Czubaszek. Ludzie zamienili go w popielniczkę?

Maria Czubaszek była królową polskiej satyry. Znana i uwielbiana była ze swojego ciętego i błyskotliwego humoru, który rozśmieszał nawet największych ponuraków. Pięć lat po śmierci dziennikarki w 2016 roku dołączył do niej muzyk jazzowy i mąż, Wojciech Karolak.

Przez 50. lat swojego życia Czubaszek paliła papierosy. Dlatego też nawet na pogrzebie po zakończeniu uroczystości, wszyscy wyciągnęli papierosy i zaczęli je palić. Dziennikarz muzyczny Hirek Wrona wspomina ten wyjątkowy moment z rozrzewnieniem. 

Reklama

Co ciekawe, do dziś odwiedzający grób Marii Czubaszek składają jej hołd... przynosząc i wkładając jej papierosy! Zdjęcia zrobione przez reportera Pomponika pokazują dobitnie, że tradycja wśród fanów satyryczki jest podtrzymywana!

Jak wygląda grób Marii Czubaszek? Kto o niego dba?

W wywiadzie dla tabloidu Hirek Wrona wyznał, że stara się być na grobie swoich serdecznych przyjaciół chociaż raz w tygodniu. Odwiedzając grób Marii Czubaszek dba o porządek, świeże kwiaty i znicze. 

Nie każdy grób znanej osoby może liczyć na taką opiekę. Przykładem jest, chociażby zaniedbany grób Marka Perepeczki znajdujący się na tym samym cmentarzu.

"Zapalam znicze, kładę kwiaty. Przyjaciele, ludzie też przynoszą świeże kwiaty i tam też się spotykają i palą papierosy" - opowiada Hirek Wrona w wywiadzie dla "Faktu".

Grób Marii Czubaszek i Wojciecha Karolaka: "No tak, Marysi się skończyły fajki w niebie"

Kiedy dziennikarz dowiedział się o śmierci męża Marii Czubaszek, bardzo to przeżył. Muzyk zmarł spokojnie, we śnie na skutek zatrzymania akcji serca. Wchodząc do mieszkania przyjaciela, zaczął rozpaczać tak bardzo, że sanitariusz musiał podać mu zastrzyk. 

Kiedy Wrona się uspokoił, wypowiedział słowa, które zaskoczyły zespół medyków: "No tak, Marysi się skończyły fajki w niebie i Wojtek znalazł jakąś paczkę i postanowił zanieść" - wspomina dziennikarz.

Grób Marii Czubaszek. W tej sytuacji nawet ksiądz zabrał głos

Zapytaliśmy księdza, co sądzi o takim sposobie "uczczenia" zmarłego przez bliskie, a nawet i obce osoby.

"Czasem zdarza się, że bliscy przynoszą na grób przedmioty, z którymi zmarli byli związani. Moim zdaniem jest to pewnego rodzaju hołd. W dniu wszystkich świętych niektórzy wierni polewają piwem nagrobek, co jest kontrowersyjne, ale w moich oczach świadczy o bliskości. Jeżeli nie jest to nic gorszącego to jestem na tak. Pamiętajmy tylko o zachowaniu szacunku do zmarłego" - mówi w rozmowie z nami proboszcz jednej z warszawskich parafii.

Na pogrzebie Marii Czubaszek uczestnicy oprócz papierosów przynieśli też... jej ulubione parówki. Hirek Wrona zdradził, że w środku oprócz urn znajdują się też maskotki: piesek dla Marysi i zając dla Wojtka. Oboje angażowali się w akcje ratowania zwierząt, które bardzo kochali.

Na warszawskich Powązkach pochowano też: wspomnianego wcześniej Marka PerepeczkęAgnieszkę OsieckąAndrzeja KopiczyńskiegoPiotra Woźniaka-Staraka, Hankę Bielicką, czy Violettę Villas

Zobacz też:

Grób Marka Perepeczki na warszawskich Powązkach świeci pustkami. Wyjątkowo smutny widok

Niektóre groby gwiazd świeciły pustkami. Aż pęka serce...

Porażające wieści znad grobu księżnej Diany. Oto prawda o miejscu jej pochówku

Grób Staraka na Powązkach stoi niemal pusty. Rodzina ukryła coś niebywałego w środku


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Maria Czubaszek
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy