Reklama
Reklama
Tylko u nas

Grób Marka Perepeczki na warszawskich Powązkach świeci pustkami. Wyjątkowo smutny widok

Choć Marek Perepeczko za życia zgromadził niezwykle liczne grono wielbicieli, wygląda na to, że dziś nikt nie pamięta o tym, by kultywować pamięć o zmarłym w 2005 roku aktorze. Płyta nagrobna jest w opłakanym stanie, na próżno szukać też zniczy i kwiatów. Sprawę postanowił skomentować duchowny. Dlaczego nikt już nie dba o miejsce spoczynku ekranowego "Janosika"?

Zaniedbany grób Marka Perepeczko

Marek Perepeczko zasłynął przede wszystkim dzięki legendarnej już roli Janosika w bijącym rekordy popularności serialu Jerzego Passendorfera zrealizowanego 1974 i emitowanego przez Telewizje Polską. Seria luźno nawiązywała do postaci karpackiego zbójnika Juraja Jánošíka, który żył na przełomie XVII i XVIII wieku. Aktor zagrał także w "13 posterunku" i kilku kinowych przebojach, do których należą "Sara", a także "Wesele" i "Brzezina" w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Reklama

Aktor, znany także z wielu wybitnych ról teatralnych, w ciągu kilkudziesięciu lat kariery zdobył dużą popularność i rzeszę oddanych fanów. Niestety wygląda na to, że dziś o zasłużonym odtwórcy roli Janosika mało kto pamięta.

O tym, że grób legendarnego aktora jest bardzo zaniedbany i stoi praktycznie pusty, pisaliśmy już przy okazji dnia Wszystkich Świętych. Od tego czasu niewiele się zmieniło - o czym przekonał się nasz reporter podczas wizyty na warszawskich Powązkach. O tym, dlaczego obok nagrobka cenionego artysty na próżno szukać zniczy i kwiatów, wypowiedział się jeden z duchownych.

Grób Marka Perepeczki w opłakanym stanie

Marek Perepeczko ostatnie lata swojego życia spędził w Częstochowie. To właśnie w tym mieście zmarł w swoim mieszkaniu w 2005 roku. Aktor pozostawił po sobie ukochaną żonę pogrążoną w żałobie. Artysta odszedł 16 listopada 2005 roku. Przyczyną jego śmierci był zawał serca.

Mąż Agnieszki Fitkau-Perepeczko spoczął na warszawskim cmentarzu na Powązkach. Niestety, jak widać na zdjęciach zrobionych przez naszego reportera, grób Perepeczki świeci dziś pustkami. Pomnik także jest w opłakanym stanie. Trzeba przyznać, że nie wygląda to najlepiej.

O to dlaczego miejsce spoczynku gwiazdy filmu i telewizji jest w tak kiepskim stanie, zapytaliśmy jednego z duchownych. Ksiądz przyznał, że zaniedbanie pomnika może świadczyć o "nie najlepszych więzach rodzinnych" i dodaje, że składanie kwiatów i palenie zniczy jest najlepszą formą kultywowania pamięci o zmarłych. Niektórzy korzystają z usług firm, które profesjonalnie zajmują się sprzątaniem nagrobków. "Większość rodzin dba o to nawet z czystej przyzwoitości" - podsumowuje proboszcz. Niestety, w przypadku Perepeczki sprawa tak nie wygląda.

Zobacz też:

Jerzy Połomski: grób artysty jest zaniedbany. Tak wygląda mogiła

Marek Perepeczko był w dzieciństwie dręczony. Koledzy traktowali go jak popychadło, dlatego przyjął rolę w "Janosiku" 

Joanna Krochmalska wraz z dziećmi została bez środków do życia. Przez Liroya odcięli gaz w jej mieszkaniu

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Marek Perepeczko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy