Reklama
Reklama
Tylko u nas

Nie do wiary, co stało się z grobem Połomskiego zaledwie 3 miesiące po śmierci. Poziom zaniedbania przeraża [ZDJĘCIA]

Jerzy Połomski odszedł w listopadzie ubiegłego roku. Od jego śmierci minęły trzy miesiące, ale wszystko wskazuje na to, że na miejscu pochówku cenionego muzyka nieprędko pojawi się godny nagrobek. Niestety, na mogile artysty na próżno szukać kwiatów i zniczów. Czyżby fani już o nim zapomnieli?


Jerzy Połomski ostatnie lata życia spędził w Skolimowie

Jerzy Połomski przed śmiercią przebywał w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie. Wtedy co chwilę w mediach pojawiały się informację, że artysta nie jest zadowolony z życia w tym ośrodku. Miał unikać ludzi, nie chciał się integrować i narzekał na pogarszający się stan zdrowia. Rolę prawnej opiekunki nad muzykiem sprawowała wtedy jednak jego menadżerka, która uznała, że takie rozwiązanie jest dla Połomskiego najlepsze.

Autor hitu "Bo z dziewczynami" cierpiał na demencję i potrzebował stałej opieki, stąd decyzja o umieszczenie go w Domu Artystów. Jego ostatnie lata nie należały do łatwych, a fani mieli nadzieję, że uda mu się na chwilę odzyskać radość z życia. Stało się jednak inaczej i gwiazdor estrady zmarł.

Reklama

Jerzy Połomski nie żyje. Został pochowany na warszawskich Starych Powązkach w Alei Zasłużonych

Jerzy Połomski odszedł 14 listopada 2022 roku. Kilkanaście dni później - 23 listopada - odbył się natomiast pogrzeb muzyka. Piosenkarz spoczął na warszawskich Starych Powązkach w Alei Zasłużonych. Pochowano go obok ukochanej siostry Jadwigi, która odeszła zaledwie kilka miesięcy wcześniej.

Ceremonia pogrzebowa miała charakter państwowy, a na uroczystości zjawiło się wiele osób. Niestety, teraz nikt nie pamięta, by odwiedzić mogiłę gwiazdora, czego dowodem jest zaniedbany grób. Czyżby cała ta pompa przy ostatnim pożegnaniu Połomskiego była tylko na pokaz?

Zaniedbany grób Jerzego Połomskiego

Od odejścia cenionego artysty minęły prawie trzy miesiące, jednak widok jego mogiły napawa smutkiem i żalem. Grób muzyka jest bardzo zaniedbany, a na dodatek świeci pustkami. Po wieńcach i zniczach, które zostały złożone w dniu pogrzebu, nie ma już śladu. Nagrobek, który Połomski wybrał jeszcze za życia, nadal się nie pojawił. Jednak menadżerka Jerzego wyjawiła, że projekt jest już przygotowany i prawdopodobnie na wiosnę zostanie zrealizowany.

"Jerzy nie chce rzeźby. Sam zdecydował, że chce bardziej klasyczny nagrobek, który będzie pasował do tych sąsiadujących na Powązkach. Chciałabym, żeby na nagrobku pojawił się wizerunek Jerzego z mikrofonem w ręce. Jest tam niewiele miejsca, więc raczej będzie to pionowa konstrukcja. Chciałabym, żeby pojawiły się na nim elementy z marmuru czy piaskowca, które szybko się patynują, ale to szlachetne materiały. Trwa projektowanie, chodzi o to, żeby ten nagrobek był też ładny" - mówiła jakiś czas temu Lewandowska.

Niestety do tego czasu jeszcze daleko, a mogiła Jerzego Połomskiego i jego siostry Jadwigi jest przygnębiająca. Po nagrobku pozostał tylko krzyż, a płyta została prawdopodobnie zdjęta i przykryta zieloną, sztuczną trawą.

Na grobie nie ma ani jednego kwiatka, czy wieńca, a także brakuje zniczy, symbolu pamięci o zmarłym.

Zobaczcie sami pustą mogiłę artysty!

Przeczytajcie również:

Prawda o Jerzym Połomskim wyszła na jaw? Przez lata to ukrywał     

Jerzy Połomski padł ofiarą plotek. Wszystko za sprawą "serdecznej sąsiadki"                

Jerzy Połomski zostawił po sobie spory majątek. Kto go otrzyma?!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jerzy Połomski
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy