Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Zofia Klepacka doceniona za mowę nienawiści. Ma zostać... członkiem honorowym Związku Żołnierzy AK

Zofia Klepacka (33 l.) w poniedziałek z rąk Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej otrzyma tytuł Członka Honorowego. Uroczystość odbędzie się w Centrum Szembeka. Fakt ten skomentowała w mediach społecznościowych Kinga Rusin.

Sportsmenka nie kryje się ze swoją homofobią. Używając mowy nienawiści, krytykuje kartę LGBT podpisaną przez Rafała Trzaskowskiego, podkreślając, że "nie o to walczył jej dziadek". Nie zgadza się na "promocję wynaturzeń". "Bóg, Honor, Ojczyzna. LGBT może nam podskoczyć" - mówi.

Reklama

Gdy w sieci pojawiła się informacja, że zostanie członkiem honorowym Związku Żołnierzy AK, na forach internetowych zagotowało się. Ludzie nie dowierzają, że można nagradzać kogoś za postawę, która w innym kraju byłaby tępiona.

Zaskoczenia nie kryje m.in. Kinga Rusin, która otwarcie przyznaje, że postawa Klepackiej jest dla niej naganna. Jej zdaniem można nie zgadzać się na liberalne pomysły polityczne czy edukacyjne, ale nie można odbierać innym pełnego człowieczeństwa i tak jak Klepacka używać stwierdzenia "wynaturzeni".

"W głowie mi się to nie mieści! Mój dziadek, porucznik Stefan Czyżewski, ochotnik Legionów Piłsudskiego (zaciągnął się do nich mając zaledwie 16 lat!), odznaczony przez Marszałka za zasługi (zdjęcie), był oficerem AK. W czasie Powstania Warszawskiego dowodził zgrupowaniem Albatros. Zginął w obronie Pasty, osłaniając własnym ciałem 18-letniego żołnierza. Poniósł bohaterską śmierć w walce z ludźmi, którzy eksterminowali Żydów, przeprowadzali eksperymenty na homoseksualistach w obozach koncentracyjnych, niszczyli tych, którzy wg nich z urodzenia byli gorsi lub po prostu inni.
⠀⠀
Wskazywanie całych grup ludzi jako gorszych i niegodnych to fundament ideologii faszystowskiej. Odbieranie całym grupom ludzi godności to wstęp do totalitarnych praktyk" - pisze Rusin.
⠀⠀
"Można nie zgadzać się na liberalne pomysły polityczne czy edukacyjne. Ale nie można odbierać innym pełnego człowieczeństwa (jak Klepacka mówić, że są "wynaturzeni"). Tak jak nie można mówić, że mający inne poglądy nie są Polakami, a "gorszym sortem". Że np. cała grupa zawodowa to złodzieje. To nie tylko bzdury, to po prostu jest złe, prowadzi do nienawiści i tragedii.
⠀⠀
Ludzie o różnych orientacjach czy poglądach są jednocześnie naszymi żołnierzami, strażakami, sportowcami, naukowcami, górnikami, piosenkarzami, weterynarzami, lekarzami, pilotami, piłkarzami. I są jednocześnie z Podkarpacia czy Mazur. Są Góralami, Ślązakami, Kaszubami, z Wielkopolski czy Mazowsza. Każdy, jest inny, z różnych miejsc, a jednocześnie wszyscy Nasi! Nasi Rodacy, obywatele Rzeczypospolitej, umiłowani przez Boga tak samo.
⠀⠀
My, Polacy wszyscy kochamy nasz kraj, naszą flagę, bliźniego swego. Jesteśmy potężnym wielomilionowym narodem, dumnym z tego, że szanuje wszystkich swoich obywateli, wszystkie grupy społeczne, wszystkie mniejszości.
⠀⠀
Więc nie bójcie się, nie dajcie się zakrzyczeć. Podnieście głowy, protestujcie, kiedy dzieje się zło, mówcie: SKANDAL, mówcie: WSTYD! Jeśli ktoś powie: "Żydzi do gazu", "homoseksualiści są wynaturzeni", "myślą inaczej więc są zdrajcami narodu", powiedzcie głośno STOP, bo nie chcemy skończyć w faszystowskiej Polsce" - kończy Rusin.


pomponik.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »