Reklama
Reklama

Znani pożegnali Emiliana Kamińskiego. Wśród żałobników Skrzynecka, Cichopek, Kożuchowska

Emilian Kamiński był nie tylko cenionym, ale także bardzo lubianym aktorem, który miał świetny kontakt z wieloma kolegami i koleżankami po fachu. Nic więc dziwnego, że na jego pogrzebie pojawił się tłum znanych osób, w tym sporo aktorów z obsady serialu „M jak miłość”, w którym grał.

Emilian Kamiński zmarł w drugi dzień świąt

Emilian Kamiński odszedł w drugi dzień świąt, pozostawiając w żałobie nie tylko żonę, dzieci i pozostałych członków rodziny, ale także wielu fanów, którzy kibicowali mu zarówno zawodowo, jak i prywatnie.

Aktor od wielu lat zmagał się z chorobą płuc, która w końcu dała za wygraną. Choć jeszcze w lipcu, tuż po swoich 70. urodzinach, zapewniał, że jego sytuacja zdrowotna nie jest aż tak poważna, w ostatnim czasie jego stan się pogorszył. Emilian Kamiński trafił do szpitala. W ubiegłym roku przeszedł też covid.

Reklama

Kamiński grał m.in. w serialu "M jak miłość", ale na swoim koncie ma wiele ważnych ról w filmach, jak i w teatrze. Sam zresztą zamarzył o własnym teatrze i to marzenie udało się spełnić kilkanaście lat temu. Teatr Kamienica dziś jest chętnie odwiedzanym miejscem, w którym wielu aktorów dostało szansę i znalazło zatrudnienie.

Wolą aktora było, by po jego odejściu spektakle odbywały się bez zmian harmonogramu i to zostało uszanowane.

Pogrzeb Emiliana Kamińskiego odbył się 4 stycznia w Warszawie. Zgodnie z przewidywaniami, zjawił się na nim tłum osób, w tym wiele ze środowiska aktorskiego. Emilian Kamiński bowiem od zawsze miał świetny kontakt z kolegami i koleżankami po fachu.

Znani na pogrzebie Emiliana Kamińskiego? Skrzynecka, Cichopek, Kożuchowska...

W ostatniej drodze aktorowi towarzyszyli m.in. aktorzy z obsady "M jak miłość", m.in. Kasia Cichopek, Andrzej Precigs, Przemysław Cypryański, Tadeusz Chudecki. Obecni byli także inni znani aktorzy, m.in. Małgorzata Kożuchowska, Daria Widawska, Grzegorz Wons, Jacek Kawalec, Olaf Lubaszenko, Jan Jankowski, Aleksandra Mikołajczyk.

Zobacz też:

Grób Emiliana Kamińskiego tonie w kwiatach. Co za widok

Na pogrzebie Emiliana Kamińskiego została spełniona jego ostatnia wola

Cichopek i Kurzajewski na pogrzebie Emiliana Kamińskiego

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy