Reklama
Reklama
Tylko u nas

Na pogrzebie Emiliana Kamińskiego została spełniona jego ostatnia wola. Tak pożegnała go rodzina

Pogrzeb Emiliana Kamińskiego odbył się w środę 4 stycznia 2023 w kościele św. Karola Boromeusza w Warszawie. Artystę żegnali przyjaciele, rodzina, współpracownicy, a także tłum wielbicieli. Podczas ceremonii rozbrzmiała pieśń zatytułowana "Konie narowiste". Była to ostatnia wola zmarłego aktora. Na uroczystości był obecny także nasz reporter.

Pogrzeb Emiliana Kamińskiego. Na uroczystości zebrały się tłumy

Ceremonia pogrzebowa Emiliana Kamińskiego przepełniona była wzruszającymi momentami. Na cmentarzu panował wzniosła atmosfera. Wśród zgromadzonych znaleźli się nie tylko najbliżsi przyjaciele i rodzina, pogrążeni w smutku wielbiciele talentu założyciela Teatru Kamienica, ale także aktorzy, którzy współpracowali z nim zarówno na planie filmowym, jak i na deskach teatrów.

Reklama

W pewnym momencie, zgodnie z ostatnią wolą artysty, został zagrany utwór "Konie narowiste". Już pierwsze dźwięki kompozycji sprawiły, że zgromadzeni nie mogli powstrzymać wzruszenia. Po zakończeniu pieśni, zaczęto zakopywać trumnę. Ostatniej drodze Emilianowi Kamińskiemu towarzyszył już tylko dźwięk trąbki. Z głośników został wygłoszony komunikat z prośbą o nieskładanie kondolencji.

Rodzina zmarłego aktora zaapelowała też do żałobników, którzy planują uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu aktora, o rezygnację z zakupu kwiatów. Bliscy zmarłego prosili, by zamiast tego wpłacać dowolne sumy na konto otwockiego hospicjum.

Emilian Kamiński nie żyje. Aktor miał 70 lat

Emilian Kamiński był bez wątpienia jednym z najbardziej znanych aktorów w naszym kraju. Największą popularność przyniosły mu występy w takich niezapomnianych produkcjach jak: "Szaleństwa panny Ewy" czy "Szatan z siódmej klasy". Widzowie kojarzyli go również z roli ojca Magdy Marszałek w telenoweli "M jak miłość".

Kamiński był jednak nie tylko aktorem telewizyjnym i filmowym, ale także teatralnym. Wystąpił w niezliczonej ilości spektakli, a po latach gry założył swój własny teatr - Teatr Kamienica. Z jego inicjatywy powstała także Fundacja Atut.

Emilian Kamiński otrzymał pośmiertnie Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski

O śmierci wybitnego aktora i założyciela Teatru Kamienica - Emiliana Kamińskiego - poinformowała w poniedziałek 26 grudnia Polska Agencja Prasowa. Informację potwierdziła też rzeczniczka teatru. Choć nie jest znana oficjalna przyczyna śmierci artysty, wiadomo, że kilka miesięcy temu aktor i reżyser przeszedł zakażenie koronawirusem, a później zmagał się z uciążliwymi powikłaniami. Jakiś czas temu musiał także przejść poważną operację, bowiem pojawiły się u niego problemy z oddychaniem. Ostatnie chwile spędził w otoczeniu najbliższych.

Zobacz też:

Emilian Kamiński: Sensacyjne wieści po jego śmierci. Wdowa Sieńczyłło i siostra Dorota Kamińska złożyły deklarację 

Emilian Kamiński: ostatnia wola. Aktorowi bardzo na tym zależało. Jego prośba zostanie spełniona

Emilian Kamiński: Wdowa Justyna Sieńczyłło oddał hołd mężowi. Oto co zrobiła publicznie 

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Emilian Kamiński
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy