Reklama
Reklama

Emilian Kamiński miał piękną prośbę do najbliższych. To poruszające, co wybłagał przed śmiercią

Emilian Kamiński († 70 l.) odszedł 4 dni temu. Do tej pory niewiele było wiadomo na temat ceremonii pogrzebowej słynnego aktora. Teraz w mediach pojawiła się konkretna data oraz miejsce pochówku. Wiadomo już, że uroczystość odbędzie się z największymi honorami. Żona aktora zdradziła szczegóły.

Emilian Kamiński: szczegóły pogrzebu

Emilian Kamiński  zmarł 26 grudnia w swoim ukochanym domu w Józefowie. Po długiej i ciężkiej chorobie aktor odszedł w godzinach porannych. Jego najbliżsi zdawali sobie sprawę, że sytuacja jest aż tak poważna. Wszyscy wierzyli, że aktor zdoła zwalczyć chorobę i jeszcze wróci na scenę do swojego Teatru Kamienica. Niestety, tak się nie stanie.

"Potwierdzam, pan Emilian zmarł dzisiaj o 7.30. Odszedł po długiej i ciężkiej chorobie. Zmarł przy swojej rodzinie w swoim domu w Józefowie" - dowiedzieliśmy się w drugi dzień świąt z komunikatu przekazanego Onetowi przez Patrycję Pawlik.

Reklama

Śmierć Emiliana Kamińskiego wstrząsnęła polskim show-biznesem. W sieci zaroiło się od kondolencji, w których przyjaciele i współpracownicy aktora wspominali jego talent i charyzmę. Emilian Kamiński przez 13 lat pełnił funkcję dyrektora założonego przez siebie Teatru Kamienica. To miejsce artysta ukochał najbardziej i właśnie dlatego tętam jakiś czas przed planowanym pochówkiem fani mogli złożyć mu hołd. W budynku wystawiono zdjęcie aktora, pod którym w oka mgnieniu zaczęły piętrzyć się stosy kwiatów. Ludzie zapalali także znicze.

Od kilku dni wszyscy zastanawiali się, gdzie spocznie Emilian Kamiński. Jak dotąd, rodzina zmarłego milczała na ten temat, ale ostatecznie wybrano jedną z dwóch opcji. Wiadomo już, że pogrzeb aktora odbędzie się po nowym roku. Z doniesień "Faktu" wynika, że ceremonia będzie miała charakter państwowy. Zmarłemu aktorowi zostaną oddane wszelkie honory.

Emilian Kamiński: ostatnia wola

Początkowo w mediach krążyły pogłoski, że pochówek Emiliana Kamińskiego może odbyć się w Józefowie. Wkrótce po śmierci artysty, jego żona, Justyna Sieńczyłło udzieliła wywiadu, w którym zdementowała te rewelacje. Aktorka poinformowała, że jej zmarły mąż spocznie w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Powązkowskim.

W krótkim wywiadzie udzielonym Onetowi, Patrycja Pawlik poinformowała, że pogrzeb Emiliana Kamińskiego odbędzie się 4 stycznia. Początek uroczystości zaplanowano na godzinę 13:00. Pogrzeb rozpocznie się od mszy w kościele św. Karola Boromeusza. Później żałobnicy udadzą się na miejsce wiecznego spoczynku Kamińskiego na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.

Ostatnią wolą aktora było, aby Teatr Kamienica po jego śmierci nie zaprzestał swojej działalności. Emilianowi Kamińskiemu zależało na tym, aby żałoba nie wpłynęła w żaden sposób na harmonogram spektakli i sztuki odbywały się zgodnie z planem. Wszystko wskazuje na to, że życzenie Emiliana Kamińskiego zostanie spełnione. Jak na razie Teatr Kamienica funkcjonuje zgodnie z planem.

Emilian Kamiński miał też prośbe do swoich wiernych fanów i przyjaciół

Rodzina zmarłego aktora zaapelowała do wszystkich żałobników, którzy planują uczestniczyć w ostatni pożegnaniu Emiliana Kamińskiego o rezygnację z zakupu kwiatów. Bliscy zmarłego proszą, aby zamiast wydawania pieniędzy na nietrwałe wiązanki, wpłacali dowolne sumy na konto otwockiego hospicjum.

"Prosimy, aby zamiast kwiatów dokonać wpłaty na: hospicjum Domowe 'Empatia' Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej: 93 1020 1127 0000 1502 0008 6355" - czytamy w opublikowanym w mediach społecznościowych komunikacie.

Zobacz też:

Maciej Kurzajewski w samym centrum konfliktu. Skończyło się awanturą w "Pytaniu na śniadanie"

Anna Mucha zszokowała internet półnagim zdjęciem. Nie powinna tego robić?

Wykorzystali Szelągowską. Prawnicy nie mogą jej pomóc

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Emilian Kamiński | Justyna Sieńczyłło
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy