Reklama
Reklama
Tylko u nas

Pogrzeb Emiliana Kamińskiego. Grób tonie w kwiatach! Co za widok...

Pogrzeb Emiliana Kamińskiego rozpoczął się 4 stycznia o godzinie 13 w Warszawie. Obecnych na nim gości było tylu, że trzeba było zablokować ulicę. Bliscy aktora dosłownie zasypali jego grób kwiatami. Wzruszający widok łamie serce...

Pogrzeb Emiliana Kamińskiego

4 stycznia 2023 roku o godzinie 13:00 rodzina i przyjaciele pożegnali Emiliana Kamińskiego w kościele św. Karola Boromeusza w Warszawie. Jego ciało spoczęło na Powązkach Wojskowych w Alei Zasłużonych. Rodzina poprosiła obecnych o nieskładanie kondolencji, a uroczystości towarzyszyła niezwykle podniosła atmosfera i wzruszenie. Zgodnie z ostatnią wolą Kamińskiego wybrzmiała piosenka "Konie narowiste", a następnie trumna została opuszczona do ziemi przy dźwiękach trąbki.

Znani na pogrzebie Emiliana Kamińskiego

Wśród znanych osób na pogrzebie aktora pojawili się między innymi Katarzyna Skrzynecka, Emilia Krakowska, Marcin Kwaśny, Kasia Cichopek z Maciejem Kurzajewskim, Przemysław Cypryański, Olaf Lubaszenko, Katarzyna Kwiatkowska, Justyna Sieńczyłło, Dorota Stalińska, Grzegorz Wons, Małgorzata Kożuchowska, Jacek Rozenek, Daria Widawska, Jacek Kawalec, Jarosław Boberek i wielu, wielu innych znamienitych gości.

Reklama

Jeszcze przed uroczystością bliscy aktorka apelowali do żałobników, by rezygnowali z zakupu kwiatów, a zamiast tego wsparli wpłatami konto otwockiego hospicjum. Mimo to grób Emiliana Kamińskiego w dniu pogrzebu dosłownie utonął w kwiatach.

Przyczyna śmierci Emiliana Kamińskiego

Emilian Kamiński zmarł w święta - 26 grudnia 2022 roku, o godzinie 7:30 rano w szpitalu. Powodem była choroba płuc, ale artysta od dłuższego czasu zmagał się z problemami zdrowotnymi.

Jak wyznał w rozmowie z "Faktem" Tomasz Stockinger - Kamiński miał mieć pod koniec problemy z mówieniem, a jakiego siostra - Dorota Kamińska - była w ciężkim stanie i nie radziła sobie z cierpieniem brata. Para aktorów gra w "Klanie" małżeństwo, wiec nic dziwnego, że aktor służył ramieniem i wsparciem serialowej żonie.

"Emilian miał mnóstwo energii [...] Miał po drodze dużo trudności związanych z teatrem, a wszystko to pokonywał. Normalnie jak żołnierz na pierwszej linii frontu. Trudno zrozumieć, że ktoś tak silny, ambitny i produktywny odszedł od nas i dał się pokonać rakowi. Wniosek z tego jest jeden, że każdemu się to może zdarzyć. Jak przychodzi raczysko, to często jest to wyrok i bezradność" - powiedział Stockinger w rozmowie z "Faktem". Emilian Kamiński w chwili śmierci miał 70 lat.

Zobacz również:

Tomasz Stockinger ujawnia przyczynę śmierci Emiliana Kamińskiego. Wie od jego siostry

Pogrzeb Emiliana Kamińskiego. Tłumy żegnały aktora

Emilian Kamiński otrzymał pośmiertnie Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Emilian Kamiński
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy