Reklama
Reklama

Znana aktorka zniszczyła jej małżeństwo. O zdradzie dowiedziała się przypadkiem

Urszula Dudziak – jedna z najlepszych wokalistek jazzowych świata – jest bohaterką filmu „Ula” nagrodzonego Złotym Hejnałem na tegorocznym Krakowskim Festiwalu Filmowym. Była jurorka „The Voice of Poland” nigdy wcześniej nie powiedziała tak dużo o swoim małżeństwie z Michałem Urbaniakiem, ile zdradziła autorce dokumentu o sobie. W rozmowie z Agnieszką Iwańską pominęła jednak jeden ważny szczegół – nazwisko kobiety, która odbiła jej męża. Chodzi o popularną aktorkę...

Urszula Dudziak miała 24 lata i była już cenioną wokalistką, gdy wyszła za Michała Urbaniaka, z którym muzykowała od 1964 roku. To właśnie Michał namówił ją, by zaczęła eksperymentować z głosem i poradził, by - zamiast zwracać uwagę na tekst - skupiała się na dźwiękach.

Reklama

Mija właśnie dokładnie pół wieku od chwili, gdy Urszula i Michał wyjechali do Stanów Zjednoczonych. Ani ona, ani on nie spodziewali się, że zrobią światową karierę. Niestety, w Ameryce nie wszystko poszło tak, jak chcieli. Jako muzycy odnieśli oszałamiający sukces, ale jako para - ponieśli porażkę... Tuż przed 20. rocznicą ślubu Dudziak przypadkiem odkryła, że mąż (mieli już wtedy dwie córki: Kasię i Mikę) zdradza ją z polską aktorką, Lilianą Komorowską.

Liliana Komorowska: Zgodziła się wyjść za Urbaniaka, gdy był jeszcze mężem Urszuli Dudziak

Liliana Komorowska (aktorka posługuje się też podwójnym nazwiskiem Głąbczyńska-Komorowska) do Nowego Jorku przeprowadziła się w 1983 roku. Poleciała za ocean, bo poprosił ją o to ówczesny narzeczony, Jacek Elsner, którego poznała na przyjęciu w paryskim mieszkaniu Romana Polańskiego. Ich związek rozpadł się wkrótce po tym, jak zamieszkali na Manhattanie.

"Chciał, żebym zmieniła religię, a ja nie widziałam powodu. Jego dzieci nie chciały, żeby był z katoliczką" - wspominała aktorka w wywiadzie dla "Vivy!".

Po rozstaniu z Elsnerem Liliana poznała Michała Urbaniaka. Twierdzi, że zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia.

Michał Urbaniak był pierwszym w życiu Liliany mężczyzną, z którym wymieniła się obrączkami. Przyjęła jego oświadczyny, nic sobie nie robiąc z tego, że jest żonaty z Urszulą Dudziak. Wiedziała, że jazzman kocha ją tak bardzo, że porzuci dla niej swoją rodzinę.

"Nie zważaliśmy na nic. Nasz związek był wielkim szaleństwem" - cytuje jej słowa "Nostalgia".

Aktorka dopiero po latach wyznała, że jej małżeństwo z Urbaniakiem było pomyłką, bo ukochany chciał, żeby całą uwagę skupiała na nim, a ona marzyła o karierze.

"Małżeństwo z Michałem było dla mnie zbyt trudne. Byłam za młoda, chciałam spełnić się jako artystka, a nie tylko być muzą u boku mistrza. Wyszłam za Urbaniaka, a potem musiałam się z tego wyplątać" - opowiadała Liliana portalowi "Sukces jest kobietą".

Urszula Dudziak: Michał Urbaniak rozwiódł się z matką swoich córek za radą... wróżki

O tym, że mąż ją zdradza, Urszula Dudziak dowiedziała się przypadkiem.

"Wpadła mi w ręce taśma, na której Michał zwierza się wróżce, że jest rozdarty między kochanką a żoną, między uczuciem a rodziną. Pytał, co ma zrobić. Myślałam, że strzelę sobie w łeb. (...) Miałam do wyboru: żyć albo nie żyć. Wybrałam życie" - wspominała wiele lat po rozwodzie z Urbaniakiem w wywiadzie dla "Vivy!".

Wokalistka już dawno wybaczyła Lilianie Komorowskiej to, że odbiła jej męża.

Związek aktorki z byłym mężem Urszuli nie przetrwał próby czasu. To, jak bardzo skrzywdziła inną kobietę, przekonała się, dopiero gdy rzucił ją drugi mąż - ojciec jej syna Sebastiana i córki Natalii - Christian Duguay. Przeżyła szok, gdy ukochany oświadczył jej, że ma romans z kilkanaście lat młodszą od niej garderobianą i chce rozwodu.

Urszula Dudziak po rozstaniu z Michałem przez kilka lat była związana z pisarzem Jerzym Kosińskim, potem wyszła za mąż za kapitana żeglugi Benghta Dahllofa, a od 2013 roku jej życiowym partnerem jest Bogdan Tłomiński.

Zobacz też:

Córka Urszuli Dudziak przepowiada przyszłość. Oto co jej wywróżyła

Urszula Dudziak zmieniła zawód? "Stałam się rolniczką"

Dudziak drży przed powrotem do The Voice of Poland. "Za dużo mnie to kosztuje zdrowia"


Źródła:

  • 1. Film "Ula" Agnieszki Iwańskiej, prod. 2023.
  • 2. Książka U. Dudziak "Wyśpiewam wam więcej...", wyd. 2018.
  • 3. Artykuł "Nagranie dla wróżki ujawniło zdradę", "Nostalgia" nr 1/2022.
  • 4. Wywiad z L. Głąbczyńską-Komorowską, "Viva!" nr 19/2021.
  • 5. Wywiad z L. Głąbczyńską-Komorowską, "Sukces jest Kobietą", kwiecień 2015.
  • 6. Wywiad z U. Dudziak, "Viva!", listopad 2014.
Źródło: AIM
Dowiedz się więcej na temat: Urszula Dudziak | Liliana Komorowska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy