Reklama
Reklama

Zbezczeszczono grób gwiazdy. Niewiarygodne co zrobili wandale

Grób zmarłej kilka miesięcy Vivienne Westwood został zniszczony. Wandale ukradli wazę na kwiaty. Lokalna policja zajęła się już sprawą, po doniesieniu, jakie zgłosili mieszkańcy miasteczka, gdzie pochowano projektantkę.

Vivienne Westwood zmarła 29.12.2022 roku. Najsłynniejsza brytyjska projektantka mody miała 81 lat. Została pochowana w rodzinnej wiosce w Derbyshire. 

Vivienne Westwood kariera

Vivienne Westwood rozpoczęła swoją zawrotną karierę w latach 70. To właśnie wtedy dała się poznać jako odważna i nieszablonowa projektantka strojów dla zespołu Sex Pistols. Zaczęła odnosić sukcesy, a także organizować pokazy  w Londynie, Nowym Jorku czy Mediolanie. Projektantka stała  się jedną z najbardziej rozpoznawanych kreatorek mody. Była uwielbiana w środowisku artystycznym, dlatego jej śmierć pod koniec ubiegłego roku wywołała spore poruszenie.

Reklama

Zniszczono grób Vivienne Westwood

Po śmierci Vivienne Westwood lokalna firma florystyczna z Derbyshire Norris Floristry dostała zlecenie na wykonanie kompozycji kwiatowej na pogrzeb projektantki. Dodatkowo zapłacono jej też za regularne dostarczanie kwiatów na grób Westwood i wykonanie trwałej dekoracji. 

Jak donosi dziennik Mirror, powołując się na post na Facebooku firmy florystycznej, ktoś zbezcześcił grób kreatorki mody. Skradziono ozdobną wazę z kwiatami oraz zniszczono dekoracje. Przedstawiciele firmy florystycznej twierdzą, że kradzież musiała być zaplanowana, gdyż skradziona waza jest niezwykle ciężka.

"Ma tak sentymentalne znaczenie dla rodziny i tych, którzy odwiedzają grób, to po prostu szokujące, że ktoś zrobiłby coś takiego. Cała urna została obsadzona nowymi kwiatami na lato" - powiedziała właścicielka firmy.

Policja szuka sprawców

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie zniszczonych dekoracji kwiatowych i skradzionej. Funkcjonariusze zostali powiadomieni przez mieszkańców Derbyshire. Potwierdzili, że otrzymali zgłoszenie w niedzielę wieczorem i obecnie prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży. Apelują do każdego, kto "widział coś podejrzanego", o zgłoszenie się.

Zobacz też:

Gwiazdy żegnają Vivienne Westwood. "To ona wymyśliła punk"

Doda przyłapana na próbach do Sylwestrowej Mocy Przebojów 2023. Miała torbę za ponad 160 tysięcy złotych [POMPONIK EXCLUSIVE]

Vivienne Westwood nie żyje. Ewa Minge nie ukrywa smutku z powodu śmierci idolki [POMPONIK EXCLUSIVE]

Al Pacino zostanie ojcem po raz czwarty. W wieku 83 lat

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Vivienne Westwood
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy