Reklama
Reklama

Gwiazdy żegnają Vivienne Westwood. "To ona wymyśliła punk"

Vivienne Westwood zmarła 29.12.2022 roku w wieku 81 lat. Brytyjską projektantkę postanowiły pożegnać najbardziej znane osobistości ze świata zagranicznego show-biznesu. Kreatorka stylu odeszła w otoczeniu rodziny w Clapham, w południowym Londynie.

Vivienne Westwood rozpoczęła swoją zawrotną karierę w latach 70. To właśnie wtedy dała się poznać jako szalona projektantka strojów dla zespołu Sex Pistols. Zaczęła odnosić sukcesy, a także organizować pokazy w Londynie, Nowym Jorku czy Mediolanie.

Projektantka stała się jedną z najbardziej rozpoznawanych kreatorek mody. Jej charakterystyczne, odważne podejście sprawiło, że na stałe zapisała się na kartach historii. Westwood była bardzo lubiana w środowisku artystycznym, dlatego jej śmierć wywołała takie poruszenie.

Gwiazdy żegnają Vivienne Westwood

Reklama

Westwood była jedną z najbardziej znanych projektantek na świecie. To właśnie ubrania i dodatki, które tworzyła, inspirowały innych artystów do dalszej pracy. Kiedy media poinformowały o jej śmierci, w mediach społecznościowych zaroiło się od wpisów gwiazd wspominających projektantkę.

W sieci pojawił się wpis Nancy Sinatry, która zamieściła zdjęcie projektantki i napisała, że jest jej bardzo przykro.

Znany rockowy zespół Duran Duran również postanowił wspomnieć Westwood. Muzycy wyznali, że bez projektantki nie ma prawdziwe punka, Sex Pistols oraz przyszłości.

Stella McCartney, czyli córka Paula McCartneya i jednocześnie projektantka postanowiła dodać w swoich social mediach wzruszający post, w którym opisała przyjaźń, która łączyła ją z Westwood. Dodała, że to właśnie ona zainspirowała ją do tego, by zacząć zajmować się modą.

"Nie mogę uwierzyć, że to piszę... Dziś straciliśmy jedną z najrzadszych brytyjskich ikon mody w historii. Vivienne Westwood zainspirowała moją karierę projektantki odwagą i wulgarnością. To ona wymyśliła punk. Pamiętam, jak siedziałam z nią godzinami na urodzinowej kolacji Juergena Tellera, jak delikatnie analizowała róg obrusu, składając go z precyzją jak japońskie origami... Zdałam sobie sprawę, że tworzyła maleńki wzór i projektowała obiekt zero-waste, z niewielkimi zmianami. Była geniuszem" - naisała rozżalona Stella.

Do gwiazd, które dodały w social mediach posty o Westwood dołączyła Yoko Ono. Artystka napisała, że projektantka zawsze była młoda sercem i duchem. Postanowiła dodać też kondolencje dla całej rodziny.

Zendaya również postanowiła wspomnieć zmarłą projektantkę. Na InstaStories młodej aktorki pojawiło się jednak jedynie zdjęcie projektantki.

Juliette Lewis opublikowała na swoim instagramowym koncie zdjęcie Vivienne w białej koszuli.

"Zawsze tworzyła z myślą o przyszłości, patrząc niezachwianie i jasno w teraźniejszość" - napisała gwiazda.

Zobacz też:

Pele nie żyje. Legenda futbolu umierała w otoczeniu najbliższych

Doda przyłapana na próbach do Sylwestrowej Mocy Przebojów 2023. Miała torbę za ponad 160 tysięcy złotych [POMPONIK EXCLUSIVE]

Vivienne Westwood nie żyje. Ewa Minge nie ukrywa smutku z powodu śmierci idolki [POMPONIK EXCLUSIVE]

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Vivienne Westwood
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy