Reklama
Reklama

Zaskakująca podróż gwiazdora! Orlando Bloom pojechał do ogarniętej wojną Ukrainy specjalnie dla nich

Orlando Bloom (46 l.) to nie tylko popularny aktor, ale także wspaniały człowiek, który od lat angażuje się w pomoc humanitarną na całym świecie. Niedawno 46-latek spotkał się na Ukrainie z dziećmi w ośrodku "Spilno". Mężczyzna na swoich social mediach dodał posty, w których opisuje los maluchów. Jego słowa wzruszają do łez.

Orlando Bloom działa charytatywnie

Orlando Bloom od wielu lat prowadzi działalność charytatywną. W 2007 roku postanowił, że zacznie aktywnie wspierać organizację UNICEF. Został jej ambasadorem dobrej woli, a także członkiem ekologicznej organizacji Global Green.

W 2022 roku gwiazdor poleciał do Mołdawii, gdzie przebywali uchodźcy z Ukrainy. Podczas swojej wizyty przygotował specjalne przemówienie, w którym apelował o wsparcie osób pokrzywdzonych przez wojnę.

Reklama

"Od początku wojny na Ukrainie niemal co sekundę dziecko staje się uchodźcą. Jestem w Mołdawii z UNICEF i spotykam się z rodzinami, które zostały zmuszone zostawić wszystko w poszukiwaniu bezpieczeństw" - pisał Bloom na swoich social mediach.

Orlando Bloom odwiedził Ukrainę

Orlando Bloom tym razem odwiedził najmłodszych w ośrodku "Spilno" w Ukrainie. Placówka pomaga dzieciom, chociaż na chwilę zapomnieć o wojnie. Aktor spotkał się z maluchami oraz ich bliskimi. Zdjęcia z tego niesamowitego wydarzenia opublikował na swoim instagramowym koncie. W sieci znalazło się sporo fotografii pokazujących artystę bawiącego się z dziećmi.

W poruszającym wpisie Bloom podkreślił, jak ważne są takie placówki. Dodał też, że w całym kraju jest ich ponad 180. Aktor podkreślił również, iż bardzo istotne jest to, by dzieci w takim miejscu nie czuły zagrożenia, które jest na zewnątrz.

"Przyjechałem na Ukrainę pierwszy raz od 2016 roku. Nigdy nie spodziewałbym się eskalacji wojny w całym kraju. Dzisiaj miałam szczęście słyszeć śmiech dzieci w ośrodku "Spilno" wspieranym przez @UNICEF, bezpiecznym, ciepłym i opiekuńczym miejscu, w którym dzieci mogą się bawić, uczyć i otrzymywać wsparcie psychospołeczne. "Spilno" to po ukraińsku "razem", a takich ośrodków jest tu ponad 180. Ten, który dziś odwiedziłem, został zbudowany głęboko w metrze, aby zapewnić im bezpieczeństwo. Przez kilka godzin każdego dnia rodzice mogą podrzucić swoje małe dzieci i dać im poczucie normalności do grania w gry i bycia po prostu dziećmi. Jest tu też mnóstwo przyborów plastycznych i materiałów do rękodzieła, które pozwalają im na twórczą ekspresję, z dala od presji dorastania w strefie działań wojennych. Dzieci na Ukrainie potrzebują powrotu do dzieciństwa" - napisał w poruszającym wpisie Orlando Bloom.

Fani zachwyceni postawą Orlando Blooma

Oczywiście nie obyło się bez komentarzy fanów Orlando Blooma. Większość internautów była zachwycona jego postawą, co ochoczo wyraziła w sieci. Słowa uznania przekazała również ukochana Blooma Katy Perry.

"Jesteś jedyny w swoim rodzaju kochanie";

"WOW! Piękne wspieranie dzieci";

"Orlando bardzo dziękuję Ci za wsparcie" - piszą poruszeni internauci.

Zobacz też:

Katy Perry pokazała się topless! Orlando Bloom komentuje 

Gorzkie wyznanie Orlando Blooma: "Złamałem kręgosłup w wieku 19 lat! Lekarze nie dawali mi szans"

Orlando Bloom ma romans z Kim Kardashian? Aktor zostawił Katy Perry dla skandalistki?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Orlando Bloom | Katy Perry
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy