Reklama
Reklama

Żałoba w "M jak miłość". Jakub Ulewicz nie żyje. Miał 56 lat

Jakub Ulewicz nie żyje. Aktor Teatru Polskiego w Bydgoszczy odszedł 27 czerwca 2023 roku. O śmierci swojego kolegi poinformowali artyści właśnie z tej placówki. Mężczyzna miał dopiero 56 lat.

Nie żyje aktor Jakub Ulewicz

Jakub Ulewicz zmarł w wieku 56 lat. Był synem aktorskiej pary Wacława Ulewicza oraz Krystyny Rutkowskiej-Ulewicz. Szerszej publiczności znany był z ról w "M jak miłość" czy "Barwach szczęścia".

"Z ogromnym bólem zawiadamiamy o śmierci naszego Kolegi, Aktora Teatru Polskiego w Bydgoszczy (TPB) Jakuba Ulewicza, który odszedł 27 czerwca. To niewyobrażalna strata dla polskiego teatru, który żegna wybitnego Aktora i Artystę" - napisano na Facebooku bydgoskiego teatru.

Reklama

Zobacz też: Nie żyje popularna aktorka Raquel Welch. Zmarła w wieku 82 lat

Jakub Ulewicz nie żyje

W rozrywającym serce wpisie aktorzy bydgoskiego teatru poinformowali, że ich kolega nie żyje. Napisali również, że i dla nich była to szokująca informacja.

"Trudno nam uwierzyć w to, co się stało, jeszcze trudniej o tym pisać i próbować wyrazić nasze uczucia. Z ogromnym bólem zawiadamiamy o śmierci naszego Kolegi, Aktora Teatru Polskiego w Bydgoszczy Jakuba Ulewicza, który odszedł 27 czerwca 2023 r." - czytamy w sieci.

Aktorzy przekazali również szczere kondolencje rodzinie.

"To niewyobrażalna strata dla polskiego teatru, który żegna wybitnego Aktora i Artystę. To wielka pustka dla naszego zespołu, który stracił Przyjaciela. W obliczu tragedii nasze myśli kierujemy w stronę najbliższych Kuby, którym przekazujemy najszczersze kondolencje i wyrazy wsparcia" - czytamy w publikacji teatru na Facebooku.

We wpisie poinformowano również, że Jakub Ulewicz z teatrem związany był od 2004 roku. Wspomniano także role, które zagrał.

"Na scenie naszego Teatru stworzył ponad czterdzieści wspaniałych ról. W ostatnim czasie bydgoska publiczność mogła go podziwiać w spektaklach: "Oficerki. O policji. Fantazja oparta na faktach" w reż. Anny Smolar, "Komediantka" w reż. Anity Sokołowskiej, oraz "Ptaki ciernistych krzewów. Rzecz o miłości w kościele" w reż. Jędrzeja Piaskowskiego" - czytamy w sieci.

Jakub Ulewicz - kariera

Jakub Ulewicz urodził się 30 marca 1967 roku w Poznaniu. Ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. W 2014 roku otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Bydgoszczy z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru oraz Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w 2018 roku.

Ulewicz był także aktorem filmowym i telewizyjnym. Występował w takich produkcjach, jak "Kryminalni", "Prawo Agaty", "Trzeci oficer" czy "Lincz". Grał w "Na Wspólnej", "M jak miłość", "Barwach szczęścia" a ostatnio w "Koronie królów. Jagiellonowie". 

Zobacz też:

Nie żyje Mia Nesti Baka. Uczestniczka programu "AlkoMaster" i influencerka miała tylko 24 lata

Śmierć Mateusza Murańskiego: są wyniki sekcji zwłok. Pozostało wiele niewiadomych...

Umarła na 27 minut. Opowiedziała jak wygląda niebo

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: "M jak miłość" | Jakub Ulewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy