Reklama
Reklama

Zakrwawione ubrania Lennona na wystawie

Gitary, listy i rękopisy Johna Lennona oraz papierowa torba z zakrwawionymi ubraniami, które miał na sobie Beatles w dniu swojej śmierci, to eksponaty, które znalazły się na wystawie w Nowym Jorku.

Wdowa po muzyku Yoko Ono otrzymała ubrania od koronera w grudniu 1980 roku po zamachu na wokalistę w Nowym Jorku.

"Ciężko mi było je dołączyć. Pomyślałam, że będę z tego powodu krytykowana" - powiedziała Ono, dodając, że zdecydowała się na wyeksponowanie ubrań, żeby pokazać ludziom efekty przemocy.

Przedmioty należące do Lennona są częścią nowej wystawy, którą od wtorku można oglądać w muzeum Rock & Roll Hall of Fame. Ekspozycja "John Lennon: Nowojorskie lata" zawiera m.in. słynną koszulkę z napisem "New York City", jego pianino z apartamentu w nowojorskim Dakota House i pośmiertną nagrodę Grammy z 1981 roku za album "Double Fantasy" Lennona i Ono.

Reklama

"To rodzaj smutnego paradoksu, że kochał to miejsce tak mocno i został tam zamordowany" - powiedziała Ono podczas konferencji promującej wystawę.

Ono przyznaje, że śmierć Lennona po niemal 30 latach wciąż ją prześladuje, "Wciąż mnie to boli. Gdyby jego śmierć nie była tak nagła, gdybyśmy mogli porozmawiać przed jego odejściem..." - wyznała Ono.

PAP/pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy