Reklama
Reklama

Wzruszające słowa Matyldy Damięckiej na pogrzebie taty. Z trudem powstrzymywała łzy

W środę, 29 listopada odbył się pogrzeb wybitnego polskiego aktora Macieja Damięckiego. Artystę żegnali tłumnie zgromadzeni na cmentarzu fani, przyjaciele oraz rodzina. W trakcie mszy pogrzebowej córka aktora, Matylda Damięcka wygłosiła przemowę, która chwyta za serce.

Maciej Damięcki nie żyje

Maciej Damięcki zmarł 17 listopada w wieku 79 lat. Był jednym z najbardziej popularnych i cenionych polskich aktorów. O śmierci cenionego artysty poinformował jako pierwszy jego syn - Mateusz Damięcki. Gwiazdor serialu "Na dobre i na złe" opublikował w mediach społecznościowych czarno-białą fotografię zmarłego ojca, którą opatrzył wymownym podpisem: "Pa Tato".

Wzruszające słowa Matyldy Damięckiej na pogrzebie ojca

Pogrzeb Macieja Damięckiego odbył się 29 listopada na Starych Powązkach w Warszawie. W uroczystościach pogrzebowych wzięło udział wielu znanych artystów, a w kościele wzruszające przemówienie wygłosiła córka zmarłego aktora, Matylda Damięcka. Kobieta z trudem powstrzymywała łzy, jednak starała się wpleść do swojej mowy także akcenty humorystyczne. 

Reklama

"Jesteś największym przypałowcem, jakiego w życiu spotkałam. Można powiedzieć inaczej "anegdoto generatorem". Zostawiłeś nam tak wiele pięknych historii i tak wspaniałych anegdot, w których grałeś "główniaka". Anegdot, których tak naprawdę nie trzeba było upiększać ani ubarwiać, ponieważ były najśmieszniejsze i były najpiękniejsze." - mówiła artystka.

Następnie dodała jeszcze...

"Nie bez przyczyny nasi najbliżsi przyjaciele nazywali ciebie już za życia człowiekiem legendą. Jesteś największym fanem crocsów, który chodził po tej planecie. Miałeś tę wersję domową, wakacyjną, na wiosenne i jesienne deszcze i te najohydniejsze zimowe z takim podszyciem ciepłym. Jakiś miesiąc temu kupiłam sobie crocsy na obcasie i nie zdążyłam się pochwalić, więc obiecuję ci, że z dumą będę w nich chodzić w wakacje, jak tylko się zrobi ciepłej" - mówiła łamiącym się głosem.

Zobacz też:

Tak wyglądał ostatni występ Macieja Damięckiego. Pojawił się na scenie kilka dni przed śmiercią

Lipowska wspomina Damięckiego. Tak czuł się w ostatnich dniach na planie

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Matylda Damięcka | Maciej Damięcki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy