Reklama
Reklama

Pogrzeb Macieja Damięckiego. Słynnego aktora pożegnał tłum gwiazd

29 listopada obył się pogrzeb Macieja Damięckiego. Słynnego aktora, który zmarł w wieku 79 lat, pożegnali nie tylko najbliżsi, ale także wybitni przedstawiciele świata filmu, teatru i telewizji.

Nie żyje Maciej Damięcki. Miał 79 lat

To był prawdziwy cios dla świata polskiego teatru i telewizji -  17 listopada w wieku 79 lat zmarł jeden z najbardziej popularnych i cenionych polskich aktorów - Maciej Damięcki.

O śmierci cenionego artysty poinformował jako pierwszy jego syn - Mateusz Damięcki. Gwiazdor serialu "Na dobre i na złe" opublikował w mediach społecznościowych czarno-białą fotografię zmarłego ojca, którą opatrzył wymownym podpisem:

Reklama

"Pa Tato" - napisał na swoim facebookowym profilu.

Gwiazdora "Rozmów kontrolowanych" wspominały też inne wielkie osobistości polskiego teatru i telewizji, w tym Teresa Lipowska, która znała Macieja Damięckiego od wielu lat.

"Cudowny, dowcipny kolega, którego wszyscy na planie uwielbiali. Przyszedł do nas 15 lat temu i wspaniale nam się grało ze sobą. Z Maćkiem poznałam się na planie filmu "Rzeczpospolita babska", gdzie razem z bratem grali bliźniaków. To było 54 lata temu" - powiedziała portalowi Złota Scena ekranowa Barbara Mostowiak.

Bliscy pożegnali Macieja Damięckiego

29 listopada odbył się pogrzeb 79-letniego aktora. Na uroczystości pojawili się nie tylko członkowie rodziny i bliscy przyjaciele, ale także przedstawiciele świata filmu, kina i teatru. W ostatniej drodze słynnemu artyście towarzyszyli między innymi: Artur Barciś, Jacek Kawalec, Jerzy Bończak, Magdalena Lamparska, Anita Sokołowska, Jacek Kopczyński, Michał Milowicz i Karol Strasburger.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12:00 w kościele pw. św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach w Warszawie.

Matylda Damięcka żegna zmarłego ojca

"Prosimy o życzliwy uśmiech i ciepłe wspomnienie o naszym Maćku" - głosił napis na nekrologu wykonanym przez córkę zmarłego aktora - Matyldę Damięcką.

Córka Macieja Damięckiego zabrała także głos podczas pogrzebu. Jej słowa poruszyły wszystkich obecnych na cmentarzu i na pewno na długo pozostaną w ich pamięci.

"Zostawiłeś nam tak wiele pięknych historii i tak wspaniałych anegdot (...). Anegdot, których tak naprawdę nie trzeba było upiększać ani ubarwiać, ponieważ były najśmieszniejsze i były najpiękniejsze" - mówiła, nie kryjąc wzruszenia.

"Nie bez przyczyny nasi najbliżsi przyjaciele nazywali Ciebie już za życia człowiekiem legendą" - dodała łamiącym się głosem.

Zobacz też:

Maciej Damięcki chwilę przed śmiercią grał w Teatrze Capitol. Tak pożegnał się publicznością 

Maciej Damięcki zostanie pochowany w rodzinnym grobie. Córka aktora zabrała głos

Lipowska niedawno grała z Damięckim. Wyjawiła prawdę o jego samopoczuciu


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Maciej Damięcki | Matylda Damięcka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy