Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Wpadka Cichopek

Kasia Cichopek (29 l.) w programie Tomasza Lisa, występując w roli ekspertki, wspominała o "efekcie zająca". Profesor Czapiński pytany o termin użyty przez celebrytkę, mówi krótko: "Nigdy o nim nie słyszałem".

Reklama

Sexy mama, analizując tragedię w Sosnowcu, próbowała zrozumieć matkę małej Magdy, mówiąc, iż "na każdego trzeba patrzeć jak na człowieka".

"Niektórzy w wielkim stresie (...) najpierw stają jak wryci, nie wiedzą, co mają robić, a później uciekają i działają w afekcie" - mówiła, powołując się na "efekt zająca".

Prof. Janusz Czapiński, psycholog społeczny i wykładowca akademicki, poproszony przez "Fakt" o skomentowanie wypowiedzi celebrytki, stwierdził, iż "nigdy nie słyszał o takim terminie".

Owszem, zna teorię Roberta Zajonca, ta jednak nazywana jest "efektem czystej ekspozycji"...

"Najprościej mówiąc polega on na tym, że im częściej się z czymś spotykamy, to tym większą darzymy to sympatią. Termin ma się nijak do zachowania matki zmarłej dziewczynki z Sosnowca" - podkreśla na łamach tabloidu.

Przypomnijmy, że Kasia Cichopek ukończyła psychologię stosunków międzykulturowych na Wydziale Psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. W 2006 obroniła pracę magisterską na temat ruchu New Age.




Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Cichopek | wpadka | Tomasz Lis

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje