Reklama
Reklama

Wiganna Papina "stylizowała" pogrzeb Kaczyńskich: Moja pomoc była niezwykle potrzebna

Wiganna Papina po katastrofie smoleńskiej była stylistycznym wsparciem dla rodziny Kaczyńskich. Stylistka nie tylko przygotowywała Marię i Lecha, ale także ubierała Martę Kaczyńską (37 l.) na pogrzeb.

Współpracę z rodziną Kaczyńskich zaczęła podczas kampanii prezydenckiej w 2005 roku - Papina dbała wówczas o stylizacje zarówno Lecha Kaczyńskiego, jak i jego żony Marii. W następnych latach, już w czasie prezydentury Kaczyńskiego, również bywała odpowiedzialna za jego wizerunek podczas wystąpień publicznych.

- Kontynuacja tej współpracy nastąpiła podczas pogrzebu. Potem nastąpiła również kampania prezydencka, w której chcąc nie chcąc, wzięłam udział - opowiada Papina agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Po tragicznej śmierci pary prezydenckiej w katastrofie lotniczej w kwietniu 2010 roku stylistka została poproszona o wsparcie wizerunkowe dla Marty Kaczyńskiej. Papina dbała o jej wygląd podczas uroczystości pogrzebowych, koncertów żałobnych oraz spotkań z delegacjami państw z całego świata.

Reklama

- Służyłam jej pomocą, dlatego że była jej po prostu potrzebna, jak każdej kobiecie w takiej sytuacji - mówi Wiganna Papina.

Stylistka uważa, że po katastrofie smoleńskiej różnice polityczne straciły na znaczeniu. Wsparcia Marcie i Jarosławowi udzielali praktycznie wszyscy, niezależnie od wyznawanych poglądów i miejsca zajmowanego na polskiej scenie politycznej. Wśród pomagających znaleźli się zarówno dziennikarze, jak i przedstawiciele ówczesnej opozycji rządowej.

Wyznaniem Papiny zniesmaczeni są internauci. W swoich opiniach podkreślają, że lansowanie się na katastrofie smoleńskiej jest nie na miejscu i w chwilach smutku to nie szata powinna być najistotniejszym elementem dla człowieka.

Obecnie Wiganna Papina nie może nachwalić się Jarosława Kaczyńskiego (68 l.). Jej zdaniem prezes Prawa i Sprawiedliwości jest człowiekiem nie tylko przemiłym i sympatycznym, ale i świetnie ubranym. 

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy