Reklama
Reklama

TVP chce ukarać Mel C.? Kayah wspiera ją i uderza w gwiazdy występujące na Sylwestrze TVP!

Mel C miała być gwiazdą Sylwestra Marzeń TVP. O rezygnacji z udziału w imprezie byłej "spicetki" rozpisują się już media na całym świecie. Wśród polskich gwiazd też są takie, które popierają jej decyzję. Na przykład Kayah, która przy okazji skrytykowała gwiazdy, które wystąpią w Zakopanem.

Mal C zrezygnowała z udziału w Sylwestrze Marzeń TVP

Mel C z niezwykle popularnej w latach 90. grupy  Spice Girls ogłosiła na kilka dni przed koncertem, że odwołuje swój występ na "Sylwestrze Marzeń" TVP. Decyzja gwiazdy podyktowana była konfliktem wizerunkowym. Polscy fani zwrócili jej uwagę na treści promowane w TVP. 

"Proszę, nie występuj na imprezie sylwestrowej TVP! To telewizja konserwatywnej partii rządzącej, która szerzy propagandę i kłamstwa. Żaden szanujący się polski artysta nie chce już tam występować" - ostrzega jedna z fanek na profilu instagramowym gwiazdy. 

Reklama

Artystka posłuchała polskich fanów i zdecydowała się odwołać występ. Zamieściła w sieci oświadczenie, w którym czytamy:

"W związku z informacjami, na które została zwrócona moja uwaga, a które nie zgadzają się z moimi poglądami, dotyczącymi grup społecznych, które popieram, obawiam się, że nie będę mogła wystąpić w Polsce w noc sylwestrową."

Wokalistka słynie ze swojego poparcia dla osób LGBT+, występów na Pride Month i tęczowych akcentów na koncertach. W zeszłym roku została nawet nagrodzona nagrodą Ally podczas British LGBT+ Awards za swoje wsparcie dla środowisk LGBT+. 

W zagranicznej prasie doceniono decyzję Mel C o rezygnacji. Nazwano artystkę bohaterką, za to, że wolała zrezygnować ze sporych pieniędzy dla zachowania spójności swojego wizerunku

Kayah wspiera Mel C i krytykuje polskie gwiazdy

Kayah doskonale rozumie decyzję Mel C o rezygnacji z występu na Sylwestrze Marzeń. Gwiazda uważa, że polscy artyści nie powinni występować dla TVP. 

"Każdy ma swój kręgosłup moralny albo jego brak. Ja z TVP nie pracuję, a o pracujących mam złe zdanie" - odpowiedziała stanowczo Kayah w rozmowie z Plotkiem.

Kogo dotyczy przytyk artystki? Przypomnijmy, że na sylwestrowym koncercie TVP wystąpią takie gwiazdy jak Edyta Górniak i Justyna Steczkowska. mają się pojawić także m.in. Viki Gabor, Zenon Martyniuk, Sławomir i Kajra, Marina, Sara James, Golec uOrkiestra, Maja Hyży, Kasia Moś, Kuba Szmajkowski oraz Piękni i Młodzi. 

Czy Mel C będzie musiała zapłacić karę za zerwanie umowy z TVP?

Po decyzji Mel C w polskich mediach pojawiło się pytanie, czy artystce wolno było tak z dnia na dzień zerwać umowę. Oczywiście nie wiadomo, jak brzmiały zapisy zawarte w kontrakcie między artystką a TVP. Nie wiadomo nawet dokładnie, kto z kim podpisywał umowę: czy TVP działała bezpośrednio czy przez pośrednika.

Osoby z branży twierdzą, że "nie znając umowy, nie da się powiedzieć niczego konkretnego, to są bardzo indywidualne sprawy i ustalenia". Zwracają jedna uwagę na fakt, że "to była umowa podpisywana na ostatnią chwilę, więc  stawka musiała być mocno przepłacona" - mówi jeden z rozmówców cytowany przez WP. 

Z kolei Plejada donosi, że "sam udział brytyjskiej gwiazdy w "Sylwestrze Marzeń" mógł kosztować nawet 1 mln zł."

"W umowie zawsze jest zapis, że artysta czy artystka może odwołać koncert, mówiąc w dużym uproszczeniu, ze względów ideologicznych czy wizerunkowych" - potwierdza w rozmowie z Wirtualną Polską jedna z osób z wieloletnim doświadczeniem w organizacji koncertów.
Biorąc pod uwagę pośpiech w podpisywaniu umowy można przypuszczać, że artystka powoła się właśnie na takie zapisy i nie będzie płaciła kary publicznemu nadawcy.

TVP wydałą oświadczenie, w którym stacja jest zaskoczona decyzją wokalistki.

"Spółka z zaskoczeniem przyjęła informację o zmianie planów artystki. TVP przypomina, że sylwester to koncert dla wszystkich, którzy chcą przywitać Nowy Rok przy dobrej zabawie. Zapraszamy 31 grudnia do Zakopanego i do TVP" - przekazano w komunikacie.

TVP zapewnia, ze już ma zastępstwo i lada moment ogłosi nazwisko gwiazdy, która wystąpi na "Sylwestrze Marzeń" w Zakopanem.

"To oczywiście duże nazwisko, ale wokalistka miała być na drugim/trzecim miejscu, jeśli chodzi o ranking gwiazd sylwestra w Zakopanem. Myślę, że za kilkadziesiąt godzin  TVP ogłosi, kto będzie tą główną gwiazdą, która zaśpiewa pod Giewontem. To będzie ktoś o naprawdę dużym nazwisku" - twierdzi wiceburmistrz Zakopanego, Agnieszka Nowak-Gąsienica, z którą rozmawiał Onet.

Zobacz też:

"Sylwester Marzeń w Zakopanem": Melanie C ze Spice Girls zaśpiewa na imprezie TVP 

Była członkini Spice Girls została zaproszona na "Sylwester Marzeń" w Zakopanem. Fani chcą, by odwołała występ

"Sylwester Marzeń w Zakopanem": Melanie C ze Spice Girls zaśpiewa na imprezie TVP 


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Kayah | Mel C | Sylwester Marzeń TVP
Reklama
Reklama
Reklama