Reklama
Reklama

Trudna sytuacja poparzonego dziennikarza

Krzysztof Ziemiec (42 l.), który w czerwcu 2008 roku został ciężko poparzony, znalazł się w trudnej sytuacji finansowej. Obecnie żyje z bardzo niskiej renty, która nie pozwala mu godnie żyć.

Dziennikarz telewizji Puls marzy o tym, by wrócić do pracy w mediach. Na razie jednak jest to niemożliwe: "Mimo długiego pobytu w szpitalu i rehabilitacji, Ziemiec wciąż nie odzyskał pełni zdrowia" - pisze magazyn "Gwiazdy".

"Praca w serwisach informacyjnych jest stresująca i absorbująca. A na taki wysiłek Ziemiec nie może sobie pozwolić" - czytamy.

Powodem szybkiego powrotu do pracy jest trudna sytuacja materialna dziennikarza: "Byłem w ZUS-ie i została mi przyznana renta na kolejne pół roku" - mówi w rozmowie z tygodnikiem. "Renta jest jednak śmiesznie niska, a on ma przecież na utrzymaniu trójkę małych dzieci" - dodaje pismo.

Reklama

Danuta, żona Krzysztofa Ziemca, z zawodu fotograf, nie pracuje. Dotąd zajmowała się domem i wychowywaniem dzieci: "Uznałam, że dopóki Krzysiek musi tak ciężko pracować, moją rolą jest zorganizować wszystko idealnie. Zostałam w domu i stworzyłam prawdziwy dom" - mówiła w wywiadzie dla "Vivy".

"Zanim wydarzył się wypadek, tej jesieni, po ośmiu latach miałam wrócić do pracy".

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof Ziemiec
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy