Reklama
Reklama

Tradycyjne polskie tańce i wysokie noty im nie pomogły. To te pary przeszły do półfinału

Cały 8. odcinek "Tańca z gwiazdami" był poświęcony tradycyjnym polskim tańcom. Pary miały do wykonania aż dwa układy - jeden ludowy i drugi nowoczesny do muzyki w folkowym stylu. Tym razem występy będzie oceniał też piąty juror, specjalista od tańców ludowych, Andrzej Wołosz. Kto odpadł, a kto zyskał najwięcej punktów i kolejny krok ku wygranej? My już wiemy.

Tańce ludowe w 8. odcinku "Tańca z gwiazdami"

W niedzielnym odcinku "Tańca z gwiazdami" wszystkie pary miały styczność z tańcami ludowymi - krakowiakiem, mazurkiem, oberkiem, kujawiakiem i polonezem. Choć choreografie były sporym wyzwaniem dla uczestników, to niestety, nie każdy mógł przejść do wielkiego półfinału. Piątym jurorem w tym odcinku był Andrzej Wołosz, ekspert od tańców ludowych. Jak ocenił uczestników?

"Taniec z gwiazdami". Para numer 8 - Filip Gurłacz i Agnieszka Kaczorowska

Krakowiak to pierwszy taniec ludowy w 8. odcinku "Tańca z gwiazdami". Został on wykonany przez Filipa Gurłacza i Agnieszkę Kaczorowską.

Reklama

Andrzej Wołosz, ekspert od tańców ludowych szczerze wytknął błędy Filipa: "To prawie krakowski chłopak (...) Góra była, były emocje, ale te wykończenia - niedociągnięte paluszki, stopy"

Iwona Pavlović: "Uwaga, cwał cudowny, patatajka cudowna (...) Stopy kochany Filipie nie powinny być, a pięta musiała być do środeczka. Generalnie stopy, ta rączka na końcu miała być strzelista, a była taka [oklapnięta - przyp. red]."

Maserak: "Cieszę się, że produkcja wpadła na taki pomysł, żeby pokazać tańce ludowe. Wszyscy wiemy, co to jest krakowiak, ciężko nam znaleźć nam tancerzy, którzy to tańczą. W twoim krakowiaku były chałupce, cwały, były przyklęki. Ja skupiłem się na historii i emocji, a tu to było. Mam nadzieję, że po tym odcinku tańce przeżyją renesans".

Krakowiak Filipa i Agnieszki zdobył 35 punktów. Drugim tańcem było tango argentyńskie, za które para otrzymała 40 punktów.

"Taniec z gwiazdami". Para numer 5 - Maria Jeleniewska i Jacek Jeschke

Maria Jeleniewska i Jacek Jeschke wykonali walca angielskiego jako pierwszy taniec tego wieczora.

Tomasz Wygoda: "Tak cudownie razem wyglądacie (...) Jesteście piękni i silni". Dodał jednak, że bez Jacka u boku influencerka wyglądała na zagubioną na parkiecie.

Ewa Kasprzyk: "Kobieta nie musi cały czas być z mężczyzną, żeby być silną. Właśnie uważam, że w tej niepewności była twoja siła, siła tego tańca. Patrząc na was, pomyślałam, że chce Jeschke, Jeschcke. 

Walc angielski Marii i Jacka oceniono na 37 punktów. Tańcem ludowym, który jako drugi wykonała Maria i Jacek był mazur.

Andrzej Wołosz "Było bardzo dużo, zabrakło czasem wydłużenia kroków. Jak się spotkaliśmy, to mazur był w opłakany stanie, a teraz było perkefcyjnie".

Za wykonanie mazura Maria i Jacek dostali od jury 38 punktów.

"Taniec z gwiazdami". Para numer 6 - Tomasz Wolny i Daria Syta

Oberek był tańcem, którzy został wybrany dla Tomasza Wolnego i Darii Sytej

"Było wirowanie, partnerowanie, mocne akcenty, było podnoszenie. Jak przymrużyć oczy, obrócić głowę, no to był oberek" - ocenił Andrzej Wołosz.

Ewa Kasprzyk: "Mam wrażenie, jakby to oglądała na wolnej taśmie. Natomiast aktorsko świetnie"

Jak poradzili sobie Tomasz i Daria w oberku? Otrzymali ostatecznie 29 punktów. Drugim tańcem pary był energetyczny jive, za który dostali 30 punktów.

"Taniec z gwiazdami". Para numer 1 - Blanka Stajkow i Mieszko Masłowski

Salsa w wykonaniu Blanki Stajkow i Mieszka Masłowskiego rozpaliła parkiet do czerwoności. Para tańczyła do piosenki "My Słowianie" od Cleo i Donatana w wersji latynoskiej.

Rafał Maserak: "Ja się cieszę, że są różne połączenia, muzyka folkowa i taniec latynoski. Kiedyś w sambie tańczyłem krakowiaka. Dzisiaj dla mnie zabrakło latynoskiego ruchu, kolana były proste. Dzisiaj było dla mnie przesadzone w górach"

Iwona Pavlović bardzo ostro oceniła Blankę: "Trochę mi się płakać chce. Jesteś świetną tancerką, a to był najgorszy taniec".

Za salsę Blanka i Mieszko otrzymali 32 punkty. Drugim tańcem pary był polonez, za który dostali 31 punktów.

"Taniec z gwiazdami". Para numer 12 - Adrianna Borek i Albert Kosiński

Tańcem ludowym, który wykonała Adrianna i Albert to kujawiak. Andrzej Wołosz ocenił, że wykonany kujawiak był poprawny, choć nie obyło się bez pomyłek.

Rafał Maserak: "U was zaiskrzyło na parkiecie"

Ewa Kasprzyk: "Zatańczyliście pierwszorzędnie. Nie jestem taka drobiazgowa jak koledzy. To było zgranie, prezencja, widziałam chochliki w oczach"

Za kujawiaka Adrianna i Albert dostali 35 punktów. W drugim tańcu Ady i Alberta dostali od jury punktów 36 punktów za tango argentyńskie.

Kto odpadł w 8. odcinku "Tańca z gwiazdami"?

Niestety, piękne wykonania i wysokie noty nie uchroniły Blanki Stajkow i Mieszka Masłowskiego. Para musiała pożegnać się z programem, w efekcie do półfinału wchodzą: Adrianna Borek i Albert Kosiński, Tomasz Wolny i Daria Syta, Maria Jeleniewska i Jacek Jeschke, Filip Gurłacz i Agnieszka Kaczorowska.

Zobacz też:

Wyjątkowy odcinek "Tańca z gwiazdami". Tego jeszcze nie było

Cleo pojawiła się w "Tańcu z gwiazdami". Niespodziewanie oznajmiła

Prawda o relacji Gurłacza z Kaczorowską wyszła na jaw tuż przed nowym odcinkiem "TzG". "Czuję to samo"

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama