Reklama

Iwona Pavlović

Iwona Pavlović to jedna z najbardziej znanych polskich tancerek. Jest rozpoznawalna głównie dzięki programowi „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, w którym występuje jako jurorka od jego pierwszej edycji. Co jeszcze warto o niej wiedzieć? 
Iwona Pavlović - najważniejsze informacje
Iwona Pavlović /Wojciech Olkusnik/East News /East News

Iwona Pavlović - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  02.11.1962

 • Miejsce urodzenia:

  Olsztyn

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • Wojciech Oświęcimski
 • Zawód:

  tancerz/ka

 • Produkcje:

Iwona Pavlović to jedna z najbardziej znanych polskich tancerek. Jest rozpoznawalna głównie dzięki programowi „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, w którym występuje jako jurorka od jego pierwszej edycji. Co jeszcze warto o niej wiedzieć? 

Dzieciństwo i młodość

Iwona Szymańska-Pavlović urodziła się 2 listopada 1963 roku w Olsztynie jako najmłodsza córka Władysława i Zenobii Szymańskich. Ma dwóch starszych braci – Waldemara i Mirosława. 

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku siedmiu lat. W pierwszej kolejności zaczęła trenować taniec ludowy, a w wieku 15 lat taniec towarzyski. Uczęszczała do Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie oraz do Liceum Ekonomicznego w Olsztynie. Swoje umiejętności taneczne rozwijała w trakcie pobytu w Londynie. Ukończyła studia na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa. 

Rozwój kariery

Iwona Pavlović w latach 1987-1991 mieszkała w Londynie, gdzie wraz ze swoim partnerem tanecznym, a prywatnie mężem, doskonaliła umiejętności taneczne. W latach 1988-1991 zdobyli mistrzostwo Polski amatorów w dziesięciu tańcach, a w latach 1988 i 1990 byli mistrzami Polski w tańcach latynoamerykańskich. W 1994 r. Pavlović zakończyła swoją karierę turniejową. Zdobyła uprawnienia sędziowskie i rozpoczęła pracę jako sędzia przy turniejach tanecznych, m.in. mistrzostwach Europy i świata. Jest również prowadzącą ogólnopolskich turniejów tanecznych. 

W 1997 r. założyła z mężem szkołę tańca. Jej uczniami byli m.in. Agustin Egurrola i Rafał Maserak. W 2003 r. wystąpiła jako trenerka tańca w reality show TVN „Druga twarz”. Od 2005 r. związana jest z programem „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”, który na początku był emitowany przez stację TVN, a później przez stację Polsat. W programie tym zajmuje miejsce jurorki. W 2013 r. Pavlović współprowadziła z Piotrem Gąsowskim program „Zakręceni”. W tym samym roku odbyła się też premiera muzyczno-tanecznego spektaklu „Dziadek do orzechów”, którego Pavlović była reżyserem. 

Nagrody

Iwona Pavlović jest laureatką wielu nagród. To trzykrotna mistrzyni Polski w dziesięciu tańcach, dwukrotna mistrzyni Polski w tańcach latynoamerykańskich oraz wicemistrzyni Polski w tańcach standardowych. 

W 2004 r. zdobyła wyróżnienie w plebiscycie „Kobieta Sukcesu”. W 2013 r. otrzymała odznaczenie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Laur Najlepszym z Najlepszych” w kategorii „kultura, sztuka, muzyka” za widowisko taneczno-muzyczne „Dziadek do orzechów”. W 2016 r. otrzymała od Polskiego Towarzystwa Tanecznego Złotą Odznakę, która stała się ważnym symbolem jej dorobku tanecznego. 

Rodzina i związki

Iwona Pavlović w 1981 r., na jednym ze zgrupowań tanecznych poznała Arkadiusza Pavlovicia, którego niedługo potem poślubiła. Para rozwiodła się jednak w 2008 r. 

Rok później ponownie wyszła za mąż za Wojciecha Oświęcimskiego, z którym wspólnie wychowują jego troje synów. Pavlović podjęła decyzję o nieposiadaniu dzieci.

Iwona Pavlović - Wiadomości

Iwona Pavlović - Zdjęcia

Iwona Pavlović - Wideo