Reklama

Reklama

Reklama

Tomasz Puzon: Przystojny sportowiec był... lwem salonowym i najbliższym przyjacielem Majdana. Potem zniknął z mediów. Co robi dzisiaj?

Dekadę temu najlepszy polski karateka 46-letni obecnie Tomasz Puzon zawiesił karierę sportową i został... celebrytą. W 2019 roku uznał jednak, że czerwone dywany i studia telewizyjne to nie jest miejsce dla niego. Podjął wówczas zaskakującą decyzję, której mało kto się spodziewa. Jak dziś żyje słynny sportowiec i salonowy towarzysz Radka Majdana?

Jeszcze niedawno Tomasz Puzon brylował na czerwonych dywanach u boku coraz to nowych partnerek.

Spotykał się m.in. z aktorką Joanną Majstrak i piosenkarką Sashą Strunin, balangował z Radosławem Majdanem, gdy ten - po rozwodzie z Dodą, a przed ślubem z Małgorzatą Rozenek - korzystał z uroków życia singla. 

W 2019 roku niespodziewanie powiedział "dość" i wrócił... do sportu.

"Ciągnęło wilka do lasu" - żartował w rozmowie z portalem debicaInfo.pl.

Tomasz Puzon: Bycie celebrytą szybko mu się znudziło

Puzon - pierwszy Polak, który zdobył pas IFK Kyokushin International Americas Champion w wadze średniej - przez wiele lat mieszkał i trenował w Stanach Zjednoczonych. Wyemigrował do Ameryki w 1999 roku, a dziesięć lat później miał już na swoim koncie dwa tytuły Mistrza Ameryk Karate Kyokushin wagi średniej i półciężkiej. 

Reklama

Nic dziwnego, że gdy w 2010 roku zawitał do Polski, natychmiast został... gwiazdą telewizji - najpierw wystąpił w najdroższym programie TVN "Wipeout Wymiatacze", później poprowadził Galę Miss Warszawy 2011 i został gospodarzem sportowego show "Zakład? Zakład!" emitowanego na antenie TVN Turbo.

"Ciągle zajmowałem się różnymi pracami medialnymi, więc moje życie stricte sportowe zmieniło się w trochę bardziej medialne. Wtedy nie mogłem ćwiczyć tak mocno, jak wymaga tego karate" - tłumaczył w wywiadzie dla "DębicyInfo.pl".

Telewizyjna kariera Tomasza Puzona trwała dobrych kilka lat. W 2015 roku wystąpił w polsatowskim show "Celebrity Splash!", po czym uznał, że bycie celebrytą nie jest jednak tym, czego oczekuje od życia.

Tomasz Puzon: Jak dziś wygląda życie karateki?

Przełomowym momentem w życiu Tomka okazał się występ na Mistrzostwach Stanów Zjednoczonych w roli... sekundanta. Poleciał do Ameryki i spotkał wszystkich starych mistrzów, z którymi przed laty walczył i wygrywał. Jeden z nich zaproponował mu walkę w Ohio na "Arnold Battle of Columbus".

"To było dla mnie wielkie wyróżnienie. Dostałem ofertę walki o pas, a takich propozycji się nie odrzuca. Miałem dość krótki czas na przygotowania, ale stwierdziłem, że sprawdzę sam siebie. Fizycznie nie byłem już tak sprawny jak kiedyś, więc musiałem od nowa przebudować swoje podejście do sportu" - wspominał na łamach "Echa Dnia".

Ciężka praca opłaciła się. Rok po zwycięstwie w Ohio Tomasz Puzon zdobył trzeci w karierze  tytuł Mistrza Ameryk Karate Kyokushin i pierwsze w życiu mistrzostwo... Polski.

Kilka tygodni temu triumfował na "Battle on the Boardwalk" w Atlantic City.

Ostatnio Tomek dostał ofertę występu w programie "Ninja Warriors Polska", ale nie mógł jej przyjąć, bo akurat doznał kontuzji (podczas Mistrzostw Europy zerwał mięsień nadgrzebieniowy).

"Poza tym teraz bardziej skupiam się na sporcie, by pociągnąć karierę jak najdłużej" - wyznał 46-letni karateka.

Prywatnie Tomasz Puzon w 2016 roku został mężem Katarzyny Czarneckiej, ale dziś nie są już razem. 

Obecnie Puzon dzieli swój czas między Amerykę a Polskę. "Utrzymuję się głównie z interesów prowadzonych za oceanem. Jeśli jednak byłyby jakieś ciekawe propozycje w Polsce, to zawsze jestem chętny" - zadeklarował niedawno podczas wizyty w "Dzień dobry TVN".

Zobacz też:

Viki Gabor rozczarowała publiczność na gali Wiktorów? "To jest katastrofa"

Fabijański wydał oświadczenie ws. Rafalali. Przeprosił najbliższych. "Jestem szantażowany"

Drugi atak rekina w egipskim kurorcie. Ofiarą Rumunka

AIM
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Puzon | Radosław Majdan

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy