Reklama
Reklama

Tina Turner nie bała się śmierci. Ostatnie lata życia poświęciła przygotowaniom do powrotu, wierzyła w reinkarnację

Dobra przyjaciółka diwy, Dechen Shak-Dagsay wyznała, że Tina Turner wycofała się z życia publicznego, by przygotować się na śmierć. Wykonawczyni tradycyjnych mantr buddyzmu tybetańskiego podkreśla, że dla wokalistki było to także przygotowanie się do powrotu - reinkarnacji.

Dechen Shak-Dagsay zdradza, w co wierzyła Tina Turner

Tina Turner nie miała łatwego życia. Pochowała dwóch synów, przeżyła koszmarne małżeństwo z człowiekiem, który znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie, a do tego zachorowała na raka jelita. Mimo to znalazła w sobie siłę. Ską ją czerpała.

Dobra przyjaciółka Tiny, Dechen Shak-Dagsay wyznała w wywiadzie udzielonym "Daily Mail", że Tina Turner wycofała się z życia publicznego, by przygotować się na śmierć. Wykonawczyni tradycyjnych mantr buddyzmu tybetańskiego podkreśliła, że dla wokalistki proces ten był także przygotowaniem się do powrotu - reinkarnacji.

Reklama

Przyjaciółka Tiny Turner zdradza, co dało jej siłę, by walczyć

Dechen i Tina Turner były buddystkami. Wspólnie oddawały się mantrom w Zurychu, gdzie stworzyły silną relację na lata, a jak kobiety wierzą - może i kolejne życia.

"Zaprzyjaźniłyśmy się, tworząc muzykę. Powiedziała mi, że nigdy nie byłaby w stanie przezwyciężyć całego tego bólu i ciosów, które znosiła podczas pierwszego małżeństwa, gdyby nie recytowanie buddyjskich mantr. Dało jej to siłę do dalszego działania" - wyznała. Dodała, że Tina została wychowana w wierze chrześcijańskiej, ale druga religia była dla niej zbyt "opresyjna".

Dlaczego Tina wycofała się z życia publicznego?

Ponadto przyjaciółka wokalistki wyjaśniła, czemu Tina wycofała się z życia publicznego. Miało to miejsce blisko trzech lat przed odejściem.

"Nie widziałam Tiny przez ostatnie kilka lat, gdy zaczęła borykać się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Ale wiem, że nie bała się śmierci. W tradycji buddyjskiej w pewnym momencie swojego życia decydujesz się na odosobnienie. To bardzo ważny etap w twoim życiu, ponieważ przygotowanie do śmierci jest uważane za najważniejszą część ludzkiego życia" - wyznała.

Shak-Dagsay podkreśliła, że diwa była świetnym praktykiem i podczas mantr nie rozpraszała swojej uwagi.

Tina Turner wierzyła w reinkarnację?

Na koniec Dechen powiedziała nieco o reinkarnacji, której Tina bardzo oczekiwała.

"Tina jak najbardziej wierzyła w reinkarnację". Powiedziała sobie: "Muszę się wycofać na ten czas wewnętrznego przygotowania. Przygotowywała się do następnego życia".

Kiedy odbędzie się pogrzeb Tiny Turner?

Na razie nie podano szczegółów dotyczących pogrzebu gwiazdy, wiadomo jednak, że Tina Turner zostanie pochowana przy najbliższych - daleko od tłumów.

"Pomimo tego, że ma rzesze fanów na świecie [...] pożegnanie gwiazdy będzie małą uroczystością tylko dla najbliższych" - potwierdził rzecznik gwiazdy.

Czytaj też:

Wyjątkowo tanie truskawki. Eksperci przewidują, że ich cena jeszcze spadnie

Pogrzeb Tiny Turner. Ta informacja to cios w serce fanów artystki

Tina Turner. Majątek i sławę przepowiedziała jej wróżka

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Tina Turner
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy