Reklama
Reklama

Teresa Lipowska o pierwszym mężu: „Znudziłam mu się, więc wyrzucił mnie z mieszkania”!

Teresa Lipowska (83 l.) od lat powtarza w wywiadach, że miłością jej życia był zmarły w 2006 roku Tomasz Zaliwski, u boku którego spędziła prawie pół wieku. Aktorka bardzo rzadko wspomina natomiast pierwszego męża. Dopiero niedawno wyznała, że przeżyła przez niego koszmar...

Pierwszemu mężowi Teresa Lipowska zawdzięcza nazwisko i... bardzo bolesne wspomnienia. 

Aleksandra Lipowskiego poznała podczas studiów w łódzkiej Filmówce. Studiujący na wydziale operatorskim Sasza, bo tak nazywali go przyjaciele, długo zabiegał o względy 20-letniej wtedy Teresy, ale w końcu dopiął swego. 

"Zakochałam się w nim na zabój. Kiedy byłam na ostatnim roku, postanowiliśmy się pobrać. Poszłam do ślubu jako dziewica, jemu ofiarowałam swój wianek..." - wyznała aktorka w talk show Krzysztofa Ibisza "Zrozumieć kobietę". 

Reklama

Małżeństwo Teresy i Aleksandra Lipowskich trwało zaledwie trzy i pół roku. Od początku los im nie sprzyjał. 

Po studiach zamieszkali u matki operatora w Warszawie. Aktorka wspomina ją jako ostrą i apodyktyczną panią, której nie podobało się nic, co ona robiła. 

Kiedy w końcu wynajęli samodzielne mieszkanie, pojawiły się problemy. Teresa Lipowska odkryła, że jej mąż spotyka się z innymi kobietami. Znalazła nawet na to dowód!  

"Znudziłam mu się. Później zorientowałam się, że jemu po prostu wystarczała miłość na krótko. Po mnie miał jeszcze pięć żon" - wspominała. 

Teresa Lipowska nie kryje, że kiedy ukochany mężczyzna powiedział jej, że jest nią znudzony, poczuła się, jakby dostała młotkiem w głowę. 

 "Potem stwierdził, że musimy się wyprowadzić i oddać mieszkanie. Ja się wyprowadziłam, a on tam został... Czyli tym sposobem wyrzucił mnie z mieszkania" - twierdzi aktorka, która po rozstaniu z mężem zamieszkała w hotelu robotniczym na ulicy Karolkowej na warszawskiej Woli, bo nie stać jej było na wynajęcie samodzielnego lokum. 

Teresa Lipowska po rozwodzie zerwała kontakt z Saszą. Dopiero po śmierci drugiego męża, Tomasza Zaliwskiego, z którym szła przez życie przez 50 lat, postanowiła się z nim skontaktować. 

Niestety, nie udało się jej spotkać z mężczyzną, przez którego omal nie zwątpiła w miłość. Nigdy - choć bardzo tego chciała - nie zapytała go, dlaczego tak naprawdę ją zostawił. 

Aleksander Lipowski zmarł latem 2014 roku.    

Wiedzieliście, że aktorka ma za sobą tak dramatyczne przeżycia? 

***

Zobacz więcej materiałów z życia gwiazd:

Źródło: AIM
Dowiedz się więcej na temat: Teresa Lipowska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy