Reklama
Reklama

Tatiana Okupnik wyznała intymny sekret! Dlaczego zdecydowała się na plastykę pochwy?

Tatiana Okupnik (42 l.) wiosną zaskoczyła wyznaniem o ciężkim porodzie. Teraz kolejny raz podjęła się trudnego tematu. Ma nadzieję, że jej wyznanie pomoże kobietom w podobnej sytuacji.

Tatiana Okupnik (sprawdź!) jest mamą dwójki pociech, Matyldy (4 l.) i Tymona (2 l.). Niestety, radość z macierzyństwa przysłoniły jej problemy zdrowotne i bardzo ciężki, 33-godzinny poród. 

Piosenkarka w bardzo szczerym wyznaniu zdecydowała się poruszyć temat, który dotyczy tysięcy młodych matek. Gwiazda ma nadzieję, że jej słowa pomogą przełamać poczucie wstydu i samotność.

„Nie możesz powiedzieć dziewczynie, która ma stomię po komplikacjach poporodowych w wieku 27 lat, że jej poród był magicznym doświadczeniem albo cudem… Nie możesz powiedzieć dziewczynie, która ma trzydzieści kilka lat, jest na silnych środkach przeciwbólowych i np. biega w pampersach, że to jest tylko cud, że dzieci wszystko wynagrodzą, dlatego że w niektórych przypadkach dzieci nie wynagrodzą ci spustoszeń, które zostały dokonane na twoim ciele… – mówiła wtedy wokalistka.

Teraz kolejny raz przełamuje tabu, dzieląc się intymnym sekretem.

„Wiem, jak diametralną różnicę w jakości życia poczułam po operacji na rectocele – to się nazywa plastyka pochwy. I to nie jest tylko po to, żeby twoja cipka/pochwa wyglądały ładnie, tylko po to, żeby organizm mógł podjąć funkcje fizjologiczne” – wyznała Okupnik w jednym z filmików z cyklu "Liczby mają imiona", które publikuje na swoim kanale na YouTube i Instagramie. 

Reklama

W dalszej części przyznała, że tradycyjne metody i ćwiczenia mięśni Kegla w jej przypadku nie miały racji bytu: 

„Lekarka powiedziała: ‘Niech pani sobie kupi kulki dopochwowe’. Powiedziano mi: ‘poćwiczysz, potrzymasz trochę te kulki, to wszystko wróci do normy’. One były u mnie w ogóle bez sensu. Moje mięśnie były rozerwane po całej długości, nie miały jak pracować”.

Na sam koniec w dobitnych słowach podsumowała macierzyństwo.

„Dziewczyny przeżywają te sytuacje na co dzień. Zamiata się je pod dywan. Sprzedaje się różowy obrazek macierzyństwa. W moim otoczeniu każda dziewczyna coś ma. I to nie jest tylko konfiguracja naszego otoczenia. Taka jest rzeczywistość!” – skwitowała Okupnik.

To dobrze, że gwiazda przełamuje tematy tabu?

***

Zobacz więcej materiałów wideo:


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Tatiana Okupnik
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy