Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Tatiana Okupnik po 42 latach dowiedziała się, że jest ciężko chora. Nieuleczalnie!

Tatiana Okupnik (42 l.) wyjawiła, że cierpi na zespół Ehlersa-Danlosa. Dowiedziała się o tym dopiero teraz w wieku 42 lat.

Zespół Ehlersa-Danlosa, EDS, to grupa chorób genetycznych charakteryzujących się nadmierną wiotkością stawów, delikatną oraz hiperelastyczną skórą. Zaburzenie dotyczy nieprawidłowości w systemie lub budowie tkanki łącznej. Chorobie towarzyszą często bóle głowy, stawów i kości oraz problemy pokarmowe.

Tatiana Okupnik z dolegliwościami zmaga się, odkąd pamięta. W szkole baletowej szybko się męczyła, zdarzało się, że wracała do domu, "powłócząc nogami". Miała powierzchowne pęknięcia, np. kości łonowej i udowej, które nie wychodziły na zdjęciu rentgenowskim. Ból był jednak odczuwalny.

Reklama

Objawy nasiliły się, kiedy była już dorosłą kobietą i urodziła dwójkę dzieci. Kości zaczęły pękać "na potęgę", pojawiły się zwichnięcia i operacje.

Tatiana Okupnik o swojej chorobie

Wokalistka została zdiagnozowana dopiero w zeszłym roku. Gdy lekarz zrobił tomografię z kontrastem, przypuszczenia się potwierdziły. Tatiana Okupnik przez całe lata myślała, że jest hipochondryczką i wszystko sobie wymyśla.

Obecnie Okupnik mierzy się z drżeniem rąk. By sobie z nim poradzić, zaciska dłonie. Najbardziej boi się o swoje dzieci - Matyldę i Tymona. Jest bowiem duże prawdopodobieństwo, że maluchy mogą odziedziczyć chorobę po swojej mamie.


pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Tatiana Okupnik | choroby

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje