Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Tak wygląda grób Bohdana Smolenia. Będzie stosowny pomnik?

Bohdan Smoleń (†69 l.) zmarł niemalże rok temu – 15 grudnia 2016 roku. Jego pogrzeb odbył się kilka dni później. Od jego dnia nic się nie zmieniło w kwestii grobu wybitnego artysty. Ciągle nie postawiono pomnika.

Cmentarz w Przeźmierowie pod Poznaniem. Skromny nagrobek usypany z ziemi, sztuczna trawa, w ziemię wbity drewniany krzyż, a na nim metalowa tabliczka.  

Od dnia pogrzebu nic się nie zmieniło. Tak wygląda grób Bohdana Smolenia, członka kabaretu "Tey" i aktora znanego m.in. z serialu "Świat według Kiepskich", który spoczął obok żony i syna.  

Dziennikarze "Życia na gorąco" zapytali Joannę Kubisę z fundacji "Stworzenia Pana Smolenia", czemu nadal nie został postawiony stosowny pomnik?  

- Grób należy do rodziny i to ona podejmuje decyzje, kiedy i jaki stanie nagrobek. Myślę, że odpowiedni pomnik wkrótce będzie gotowy - deklaruje przyjaciółka zmarłego artysty. - Fundacja w styczniu tego roku wyraziła chęć pomocy w tym względzie, ale rodzina zdecydowała, że sama zajmie się grobem. Jednak nadal jesteśmy gotowi wrócić do tego tematu - dodaje pani Joanna, podkreślając, że na terenie obiektu, gdzie działa fundacja już w połowie grudnia zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca aktora.

Reklama

***
Zobacz więcej materiałów:

Życie na gorąco

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Bohdan Smoleń

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje